Ženy dokáží okouzlit v každém věkuNázor některých starších žen, že je už nějaká paráda nezajímá, protože na nich už nezáleží, není pravda. Vždyť ženy, které o sebe pečují a záleží jim na sobě, vypadají i v pokročilém věku k světu. A nemusí jít o žádné převratné změny. Chce to jenom o sebe dbát a zajímat se o módu pokročilého věku.Ženy dokáží okouzlit v každém věku


Každý z nás doma obléká nejraději něco pohodlného. Totéž platí i pro starší ženy, ale neznamená to zástěru nebo vytahané triko a tepláky. Na místě je pořídit si nějaké volnější pohodlné kalhoty a k nim delší halenku nebo tuniku. Svoji službu udělají také pohodlné šaty a klidně mohou být i dlouhé. Určitě je velkým prohřeškem vítat očekávanou návštěvu neupravená. Jedná se o společenskou událost a tomu by mělo odpovídat i oblečení a líčení.

 

Připomínat, že speciální oblečení je zapotřebí při návštěvě divadla či jiné kulturní události, jistě není nutné. Vděčné jsou kostýmky, a to se sukní i s kalhoty. Sukni či šaty by měly být v délce pod kolena, mini se už k staršímu věku opravdu nehodí. Do saka se obléká halenka v jakékoliv barvě, klidně i výraznější, protože by měla nositelku poněkud „rozsvítit“. Své místo v šatníku má i tunika, která je pohodlná a dokáže případně zakrýt nedokonalosti postavy přicházející s věkem.Tunika je oblíbená v každém věku. Ke slavnostnímu oblečení patří i kabelka a boty. Dnes se sice nosí objemnější kabely, ale klasickým psaníčkem se nic nezkazí. Boty mají mít lodičkový tvar a klidně jen nižší podpatek nebo širší klínek. 

 

Svoje speciální oblečení chce i sport a turistika. Například tričko a sportovně střižené kalhoty či sukně budou vhodné. Také košile, mikiny nebo vesty odvedou svou a starší ženy se jich nemusejí obávat. Na nohy patří pohodlné sandály nebo sportovní boty.


Jenom oblečení ale není všemocné. Zapomínat by se nemělo ani na návštěvy kadeřníka, kosmetičky, pedikérky a masérky.

 

Velkou chybou by bylo myslet si, že líčení je výsadou mládí. I starší ženy by měly dbát na ošetření pleti a vhodný make-up. Jen je nutné dbát určitých pravidel. K vyššímu věku patří decentní a nenápadné líčení, opatrně je třeba zacházet s make-upem, jehož silnější vrstvy zdůrazňují vrásky stejně, jako lesklé práškové pudry. Oční stíny mají oči jen lehce zdůraznit, takže žádné třpytky a perleť. Nejlépe se správným líčením poradí odborník a návštěva kosmetického salónu proto není zbytečná.

 

 

I správně zvolený účes dokáže ubrat pár let. Všeobecně platí, že kratší délka vlasů působí svěže a různé tvary ofin omlazují. Vlasy stažené do ohonů, vyčesané do drdolů působí komisně a od určitého věku dělají ženu starší.
Dnešní babičky jsou oproti těm před 50 lety mnohem mladší a mají větší šmrnc. Tak ani vy nebuďte výjimkou. 

 

 Publikováno dne: 04.01.2020


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 3 4 5 |
Vybrali jsme k tématu: 110 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Ženy dokáží okouzlit v každém věku jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 04.01.2020, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.