🎁 SLEVA NA VŠECHNY HRAČKY - Slevový kód = "HRACKY10"

Nábytek, který bude sloužit i jako dekorace? S tapetou ano!To, že jsou tapety určené jen na stěny, si myslí mnoho z nás. To je ale velká škoda, protože konkrétně samolepicí tapety jsou skvělým způsobem, jak oživit svůj nábytek a vytvořit tak i docela působivou dekoraci svého interiéru. Na co bychom měli myslet, pokud se pro tento krok rozhodneme a tapety nalepíme?Nábytek, který bude sloužit i jako dekorace? S tapetou ano!


 

 

Nábytek odmastíme a zbrousíme

Všechny plochy, na které se bude lepit tapeta, nesmíte zapomenout odmastit – to buď za pomoci odmašťovače, nebo alkoholu. Všechny plochy nejprve omyjte, poté odmastěte a následně vysušte. Jestliže se jedná o dřevěný nábytek, přebruste jej jemným smirkovým papírem, který vyhladí nerovnosti. Potom opět vše pořádně očistěte a vysušte.

 

 

Přeměříme a vše si připravíme

Dvakrát měř, jednou řež. Přesně tato zásada je při lepení tapet na nábytek téměř svatá. Určitě si nábytek předem změřte a poté stříhejte přesně velké kusy tapety. Díky tomu se nestane, že vám tapeta nevystačí, nebo že vám půjde „zkřiva“, pokud lepíte jednosměrný vzor. Co se týče chytání všeho nutného – neměl by vám chybět ostrý nůž, rovná deska na vyhlazení nalepených částí a také jehla či špendlík. Někdo místo desky používá i smeták, kterým lze tapetu také pěkně vyhladit.

 

 

Jak na správný vzor?

Za nejjednodušší variantu tapetování nábytku lze s jistotou určit jednobarevnou tapetu. Na stranu druhou – lidé se čím dál více uchylují k zajímavým interiérům, kdy se nebojí ani vzorovaných tapet, které dodají nábytku punc originality. Zde ale nezapomínejte na to, aby vzor ladil se zbytkem místnosti a také, aby nebyl nijak poškozen. Při lepení myslete na návaznost tapety.

 

 

Lepení

Před tím, než tapetu budete lepit, ji položte na rovné ploše (podlaze) lepicí stranou nahoru a z horní části odlepte cca 20 -30 cm tapety. Na skříních či dveřích lepte tapetu postupně směrem shora, s vyrovnáním by vám měla pomoci druhá osoba. V průběhu lepení nezapomínejte na vyhlazování. Na plochu příliš netlačte, abyste nepoškodili dekor. Pokud se vám někde udělají bublinky, opatrně je propíchněte tenkou jehlou.

 

Vyberte si do domácnosti pěkné povlečení nebo hezké dekorace. Máme jich spoustu a oživte tak svou domácnost.

 Publikováno dne: 08.11.2018


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 3 |
Vybrali jsme k tématu: 61 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Nábytek, který bude sloužit i jako dekorace? S tapetou ano! jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 08.11.2018, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.