🚚 Levná doprava od 69 Kč! + 🎁 Pro registrované ▶️ Slevy až 10%!


Švihadla

🛒 Švihadla za skvělé ceny 💰 Výhodné nákupy 🚚 Levná doprava ✅ Vše, co potřebujete, na jednom místě.

Švihadlo je jednoduchý, ale neuvěřitelně univerzální nástroj, který se používá po celém světě pro kondiční trénink, hry, sport a dokonce i umělecké vystoupení. Jeho historie sahá tisíce let zpět, kdy bylo původně využíváno v antických civilizacích pro zlepšení fyzické kondice a obratnosti. Dnes se švihadla stala neodmyslitelnou součástí fitness průmyslu, školních tělocviků a rekreačních aktivit.
Využít filtrování

Strana: | 1 |


V kategorii ŠVIHADLA najdete celkem 12 produktů
Doporučujeme vyfiltrovat jen produkty skladem, pokud na objednávku spěcháte.
Historie a vývoj švihadla

Historie švihadla sahá až do starověké Číny a Egypta, kde byly nalezeny první důkazy o jeho používání. V průběhu staletí se švihadlo rozšířilo do různých kultur a zemí, kde každá přidala svůj vlastní twist na způsob použití. V 20. století se švihadlo stalo populárním nástrojem pro zlepšení kondice, zejména v boxu a dalších bojových sportech, kde rychlost, obratnost a vytrvalost jsou klíčové.

 

 

Typy švihadel

Existuje několik typů švihadel, každé je určeno pro specifické použití:

  1. Základní švihadla - obvykle vyrobená z bavlny nebo nylonu, jsou ideální pro začátečníky nebo děti. Jsou lehká a snadno se s nimi manipuluje.
  2. Rychlostní švihadla - vyrobená z tenkých, lehkých materiálů, umožňují rychlé otáčení a jsou preferována pro intenzivní kardiovaskulární tréninky.
  3. Zátěžová švihadla - obsahují závaží v rukojetích nebo v laně, což zvyšuje intenzitu tréninku a posiluje horní část těla.
  4. Kožená švihadla - často používaná profesionálními sportovci, nabízejí odolnost a specifický pocit při otáčení.
  5. Beaded švihadla - sestavená z barevných korálků na laně, jsou odolnější a vhodná pro skupinové vystoupení nebo soutěže.

 

 

Výhody skákání přes švihadlo

Skákání přes švihadlo je vynikající cvičení, které poskytuje řadu zdravotních a kondičních výhod:

  • Zlepšení kardiovaskulárního zdraví - pravidelné skákání zvyšuje srdeční frekvenci, což pomáhá zlepšit zdraví srdce a plic.
  • Spalování kalorií - je to jedna z nejefektivnějších forem cvičení pro spalování kalorií, což může přispět k redukci tělesné hmotnosti a tuku.
  • Zlepšení koordinace a rovnováhy - pravidelným tréninkem se zlepšuje motorika a schopnost koordinace pohybů.
  • Posílení svalů - zapojuje mnoho svalových skupin po celém těle, zejména v oblasti nohou, zadečku, ramen a břicha.
  • Flexibilita a obratnost - pravidelné skákání zvyšuje flexibilitu a obratnost, což je užitečné pro celou řadu sportovních a fyzických aktivit.

 

 

Jak začít

Pro začátečníky je důležité vybrat správný typ švihadla a začít s základní technikou skákání. Důležité je také udržovat správnou formu, aby se předešlo zranění. Postupně lze přidávat různé skoky a kombinace pro zvýšení intenzity a zábavnosti tréninku.

 

 

 

Švihadlo je mnohostranný nástroj, který nabízí širokou škálu výhod pro zdraví a kondici. Je to cenově dostupný, přenosný a efektivní způsob, jak zlepšit fyzickou kondici, ať už doma, ve tělocvičně nebo na cestách. S pravidelným tréninkem a správnou technikou může být skákání přes švihadlo zábavným a odměňujícím způsobem, jak dosáhnout vašich fitness cílů


Švihadla články:09.02.2024 Cviky se švihadlem / Zábava nejen pro děti

Skákání přes švihadlo je nejen skvělým kardiovaskulárním cvičením, ale také umožňuje různorodost tréninku prostřednictvím mnoha různých cviků. Zde je několik cviků, které můžete zařadit do svého tréninkového plánu, aby byl vaše rutina s švihadlem zajímavější a efektivnější.

19.08.2020 Chcete zlepšit vývoj svého dítěte? Zkuste švihadlo.

Děti milují skákání. Trampolíny ovládly dětská centra, zahrady i na různé akce. Problémem však zůstává, že čím dál tím více lékařů poukazuje na jejich nevhodnost – ať už z hlediska vysokého výskytu úrazů, tak z hlediska jejich nevhodného působení na dětské svaly. A čím je nahradit, když dětská…