Dnes je den svatého Mikuláše - nadělte si něco pěknéhoDen svatého Mikuláše je spojen s rozdáváním dárků. Tradice na Mikláše se kraj od kraje liší. Ale hlavní myšlenka, tedy rozdávání dárků pro chudé a nyní i dárky dětem zůstává stejná. V eshopu Mikaton sledujeme v tento další vlnu vánočního šílenství, jelikož přichází noví návštěvnící, kteří si začali uvědomovat, že do Vánoc zbývá jen pár dnů a v eshopech se tahle doba zkracuje ještě rychleji, než v kamenných prodejnách.Dnes je den svatého Mikuláše - nadělte si něco pěkného


 

Existuje několik legend o sv. Mikuláši - jedna z nich praví, že sv. Mikuláš zachránil tři sestry před nucenou službou v nevěstinci, kdy jim daroval zlaťaky, díky nimž se vykoupily a taky jim zůstalo na věno. A ta druhá praví, že sv. Mikuláš zachránil před smrtí tři děti, které chtěl hostinský zabít a sv. Mikuláš je zachránil.

Jelikož se jedná o legendy, které vychází z vyprávění, tak skutečný příběh mohl být uplně jiný, ale tu pravou verzi necháme na Vás, aby jste si zjistili z různých zdrojů na internetu a třeba objevíte o sv. Mikuláši nové zajimavosti, které nám uniknuli.

 

Tradice sv. Mikuláš, které se stále dodržují v Čechách a na Slovensku.

 

Obchůzka sv. Mikuláše po domech s jeho družinou, čertem, andělem a v některých částech i se smrtkou, se stále dochovala a taky se stále dodržuje.

V Česku a na Slovensku je v dnešní době při tzv. mikulášské nadílce Mikuláš představován v biskupském oděvu s dlouhým bílým vousem a je doprovázen anděly a čerty. Tato skupinka obchází domácnosti s dětmi 5. prosince v předvečer svátku sv. Mikuláše. Andělé s Mikulášem roznášejí dárky, čerti se starají o symbolické trestání a strašení zlobivých dětí. 

 

Dříve anděl s Mikulášem nechodil, dle toho, co jsme se dočetli, tak je to moderní verze Mikuláše posledních let. Svatý Mikuláš je předvoj Vánoc, kdy se nerozdávají drahé trvalé dárky, ale naopak se rozdávají například adventní kalendáře a ovoce. Ve všech časech, ale šlo hlavně o tradici a zážitek než o dary.

 

Udělejte si radost s drobností z Mikatonu, kterou nabízíme v aktuální nabídce například hraček: LEVNÉ HRAČKY

 

 

 Publikováno dne: 06.12.2019


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 |
Vybrali jsme k tématu: 22 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Dnes je den svatého Mikuláše - nadělte si něco pěkného jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 06.12.2019, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.