Jak si vybrat stan na přespání v přírodě?Stany se stávají našim domovem, když se chceme vyspat v přírodě mimo domov. Stany jsou taky jedním z důležitých prvků turistické výbavy, proto je třeba dobře vybrat stan, který budete potřebovat. Rozdíl mezi dobrým a špatným stanem totiž nemusí být jen v tom, kolik let a turistických výletů vydrží sloužit, ale může v konečném důsledku rozhodovat i o tom, zda přečkáte a přespíte v horách v pohodě a bezpečně. Před prvním vašim zážitkem v přírodě určitě popřemýšlejte, jaký stan potřebujete.Jak si vybrat stan na přespání v přírodě?


V eshopu Mikaton si můžete vybrat stany podle počtu osob.

 

- Vyrážíte do přírody sám nebo s přítelkyní ve dvou? Nebo chodíte po horách a turistických trasách s partou kamarádů, či celá rodina? Pak v tom případě u nás najdete ty pravé stany pro Vás. Naše stany jsou od 1 až do 5 osob, vždy záleží na potřebách. Je zbytečné kupovat stan pro 5 osob, když víte, že budete v přírodě přespávat max ve dvou. Zkuste si vybrat stan a velikost podle toho kolik Vás obvykle cestuje.

 

Může tu být i háček v tom, že jestliže jste se rozhodli ke koupi stanu pro 3 a více lidí, abyste měli jistotu, že stan bude stačit déle a bude vždy připraven, co když třeba kamarádi budou s vámi chtít přespat, jak tomu často bývá, tak to nemusí být dobrý nápad. 

 

Stany mají svou váhu a rozdíl ve váze dvou a čtyř místného stanu bude na několikadenní procházce, turistice citelný. Přece jen, stany si na záda nikdo nebere na jednodenní túry a při delších túrách je na místě opravdu zvážit každý jeden gram, přičemž stan je právě tou částí výbavy, kde se dá váha snadno uhlídat. V tomhle ohledu je proto dobré zvolit stan menší.

 

 

▶▶  NEJLEVNĚJŠÍ TURISTICKÉ STANY

 

Zvolte stan, v kterém se pohodlně vyspíte. Jestliže neplánujete pobyt s rodinou, tak doporučujeme na přespání v přírodě stan menší, kvůli váze, která Vás může limitovat při tůře.

 

 

 

Vybrat stan si můžete i podle tvaru.

 

V naší nabídce stanů máme obvykle stany kupolového typu, ale najdete v ní i stan tunelový. Každý typ stanu má své výhody a nevýhody. Je třeba zvážit, jaké potřeby na přespání či delší pobyt ve stanu máte.

 

Tunelové stany jsou vhodné na delší cesty. Díky tomu, že nepotřebují takovou robustní konstrukci, se zde šetří na váze, což určitě potěší při delších túrách. Obecně jsou jednodušší na postavení. Na druhou stranu, narozdíl od kupolový stanů nemají takovou stabilitu, prostor v nich je vhodný spíše jen na spaní, než na pohodové trávení času a vyžadují lepší "podklad".

 

 

Kupolové stany jsou pravý opak - jsou o něco těžší a náročnější na postavení, ale poskytují více prostoru, jsou stabilnější a rozložit je můžeš i na horším terénu.

 

 

 

Stany podle sezóny - nebudeme spekupovat o tomhle, protože v eshopu Mikaton máme pouze stany určené do přírody v jarních a letních měsících.

 

 

 

 

 Publikováno dne: 10.06.2020


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 |
Vybrali jsme k tématu: 1 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Jak si vybrat stan na přespání v přírodě? jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 10.06.2020, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.