Jak na údržbu kabelek?Shrnuli jsme hlavní kroky k tomu, abyste měli určitý nadhled a návod, jak udržovat kabelky, peněženky, tašky, co nejdéle v pěkném stavu a co nejméně jste je rychle obnosili. Přečtěte si tento článek před nákupem kabelek, abyste byly připraveni se o kabelku náležitě postarat a dělala Vám dlouho radost.Jak na údržbu kabelek?


Zásady použití a údržby kabelek, tašek a peněženek

 

Kabelky, tašky, peněženky

Zboží, které si chcete koupit je určeno k nošení drobných věcí, kabelky jsou navrženy a konstruovány tak, že vlastnosti použitých materiálů rozhodují o používání a údržbě výrobků.

Pro zachování dobrého stavu a plné funkčnosti kabelek, tašek a batohů je nutná pravidelná údržba. K ošetřování kabelek, tašek, peněženek a dalšího zboží textilní galanterie používejte pouze prostředky k tomu určené. Protože my tyhle prostředky nemáme standardně v nabídce, tak je dobré se poradit s prodávajícím, jestli prostředek je určen právě na Váš zakoupený výrobek. (doporučujeme prodávajícímu výrobek ukázat).

Nesprávná nebo nedostatečná údržba podstatně zkracuje jejich funkčnost a životnost.

Životnost KABELKY, BATOHU, PENĚŽENKY je pojem, který často bývá mylně zaměňován se záruční dobou. Životnost spotřebního výrobku je dána způsobem a intenzitou používání a nemusí být vždy stejná jako záruční doba.

Při intenzivním užívání může být tedy životnost výrobku kratší než poskytovaná záruka.

Lhůta pro uplatnění reklamace je 24 měsíců.

 

 

 

VHODNÝ VÝBĚR VÝROBKU

 

Při výběru kabelky, tašky, peněženky, či jiného zboží textilní galanterie dbejte na to, aby zvolený typ, velikost, barva a tvar přesně odpovídaly Vašim potřebám.

 

Nezapomeňte vzít v úvahu účel užití, provedení a hlavně materiálové složení, neboť z něho vychází způsob ošetřování výrobku a taky odolnost výrobků, může taky záležet na počasí, kterému je materiál vystaven a podobně.

 

V internetovém obchodě Mikaton.cz máme u každého výrobku výše uvedené parametry (materiály) uvedeny. V případě potřeby, nás můžete taky kontaktovat na email a poradit se s námi. Při nákupu výrobku přes internet si ho doma zkontrolujte, zda Vám výrobek vyhovuje. Pokud ne, výrobek nám můžete vrátit i bez udání důvodu do 14-ti dnů od doručení/převzetí zboží.

 

 

OBVYKLÁ ÚČELOVOST PRODUKTŮ ZDE

 

KABELKY

Slouží jako doplněk pro drobné osobní věci, maximální nosnost: 1,5 kg (pokud není uvedeno jinak).


Společenské kabelky (Obvykle kabelky do ruky, či drobné kabelky psaníčka) – jsou určeny k nošení v interiéru při různých společenských příležitostech, jsou velmi citlivé na vlhkost
 

Vycházkové kabelky (CROSSBODY KABELKY)– jsou určeny k nošení v exteriéru a interiéru. Vyznačují se klasickou konstrukcí, bez výraznějších módních prvků. Obvykle jsou u nich životnost a pohodlnost důležitější než módnost.
 

Módní kabelky – jsou určeny pro krátkodobé nošení, svou konstrukci a materiálovým složením jsou určeny, navrženy a vyrobeny k nošení v nenáročných podmínkách, prvořadá je u nich módnost, nikoliv životnost. Zpravidla se vyznačují aktuálními módními prvky, které také určují jejich přibližnou životnost. Tyto kabelky nejsou určeny pro každodenní, časté používání.
 

Vysoce módní kabelky – jsou určeny pro krátkodobé nošení s omezenou životností. Výjimečného vzhledu výrobků je dosaženo porušením obvyklých konstrukčních zásad, použitím velmi neobvyklých materiálů a netypických výrobních technologií. Tyto výrobky jsou určeny především do suchého prostředí a je nutno předcházet jejím ušpinění a jiným negativním vlivům. Životnost vysoce módního zboží je omezená, může být i výrazně kratší než poskytovaná záruční doba. Na konstrukci a materiály jsou kladeny minimální technické požadavky. Tyto výrobky nejsou v žádném případě určeny pro každodenní, časté použití.


 

AKTOVKY A TAŠKY PRO NOTEBOOKY

Slouží jako doplněk pro drobné osobní věci spolu s dokumenty, maximální nosnost: 5 kg (pokud není uvedeno jinak).
 

CESTOVNÍ ZAVAZADLA

Maximální nosnost je u každého typu zavazadla s ohledem na konstrukci i účel jiná. Sledujte pečlivě doplňující informace u konkrétního výrobku. Pokud není uvedena, platí maximální nosnost 1,5 kg.


PENĚŽENKY, POUZDRA NA DOKLADY A KARTY

Při výběru dbejte na vnitřní uspořádání, které Vám bude vyhovovat. Berte v potaz, že všechny typy karet se do přihrádek vkládají bez ochranných pouzder. Nevkládejte doklady větších rozměrů než je rozměr přihrádek. Vyvarujte se poškození zboží z důvodu nošení v zadní kapse kalhot a „sedání si na ně“.

 

 

 

POUŽITÝ MATERIÁL, ÚDRŽBA A OŠETŘOVÁNÍ

 

V současné době se používá velké množství materiálů od 100% přírodních korkových „kůží“, přes přírodní kůže (usně), až po materiály syntetické (nazývané též ekologická kůže, PU kůže, ekokůže) a textilní.

Základní znalost o druhu a použití materiálů spolu s dokonalou údržbou a správným ošetřováním prodlouží životnost Vašich kabelek, tašek, peněženek a dalších výrobků textilní galanterie.

 


US

Upravená živočišná kůže je useň. Je to měkký a prodyšný materiál s dobrými absorpčními vlastnostmi.

Je poddajná, takže tvar výrobků se v průběhu užívání přizpůsobuje podle způsobu používání.

Useň však postupem času vysychá a ztrácí vláčnost, je nutné ji ošetřit vhodným přípravkem.

Bez ošetření se začnou časem objevovat v její struktuře puchýřky a praskliny.

 

 

O správné údržbě rozhoduje druh usně. Kabelky a peněženky se nejčastěji vyrábí z těchto druhů usní:

 

Materiály ÚSEŇ


HLADKÁ ÚSEŇ – drtivá většina výrobků z kůže s hladkým, jemně strukturovaným povrchem s malými póry. Výrobek zbavte nečistot vhodným kartáčkem nebo měkkým hadříkem a vytřete do sucha. K ošetření použijte vhodný krém nebo balzám pro hladkou kůži. Krém rozetřete po povrchu jemnou houbičkou nebo hadříkem a vyleštěte.

Pro tyto kabelky doporučujeme tento přípravek na přírodní bázi s obsahem včelího vosku :

 

 

 

LAKOVANÁ ÚSEŇ – jedná se o předešlou hladkou useň, jejíž povrch je navíc ošetřen lakovou úpravou za účelem docílení lesklého povrchu. Tyto povrchy jsou choulostivé na mechanické poškození, chemické vlivy, promáčení a mráz. Nečistoty z povrchu usně odstraňujte jemným vlhkým hadříkem, poté povrch ošetřete krémem či sprejem na lakové usně.


BROUŠENÁ USEŇ – nubuk je useň broušená po lícové straně a velur po její rubové straně. Tyto výrobky ošetřujte pryžovým kartáčkem a používejte přípravky, které jsou určeny pro vlasové usně. Tyto přípravky oživují barvu. Mohou být barevné nebo bezbarvé. U broušených kůží je důležitá impregnace, která zvyšuje odolnost vůči vodě. Jedná se většinou o spreje.

NIKDY VŠAK BROUŠENÉ KŮŽE NEKRÉMUJTE !!!

 

KORKOVÉ KABELKY, PENĚŽENKY A OSTATNÍ VÝROBKY Z KORKU

Korek je 100% přírodní materiál, který se získává z kůry dubu korkového. Jedná se o materiál  extrémně lehký, tvarově stálý, pružný, voděodolný, odolný proti poškrábání, UV stabilní, zpomaluje hoření, antistatický, antibakteriální a antialergenní.

Korkové kabelky jsou nenáročné na údržbu, omyjte je navlhčeným hadříkem, případně mýdlovou vodou a utřete do sucha.

 

SYNTETICKÉ KABELKY, PENĚŽENKY A OSTATNÍ VÝROBKY Z KOŽENKY

Syntetické materiály (ekologické kůže, koženky) v dnešní době nahrazují výrobky z usně.

Vzhledově je od sebe podle provedení materiálu ani nerozeznáte.

Jedná se o plasty s povrchovými úpravami, které jsou naneseny na podkladovou tkaninu.

Plasty mohou mít různá složení, většinou se však jedná o polyuretan.

Tyto plasty mohou také obsahovat změkčovadla, která se projeví svým charakteristickým zápachem. Kabelky z ekologické kůže doporučujeme vyvětrat, zápach po čase zmizí.

Syntetické výrobky jsou stejně jako korkové kabelky nenáročné na údržbu, omyjte je navlhčeným hadříkem, případně s přídavkem saponátu a utřete do sucha.

 

TEXTILNÍ KABELKY, PENĚŽENKY A OSTATNÍ TEXTILNÍ VÝROBKY

Textilní výrobek ošetřujte za sucha kartáčováním a čistícími spreji na textil, které galanterní výrobky impregnují, oživí barvy a zamezí ušpinění.

 

 

ZÁSADY SPRÁVNÉHO UŽÍVÁNÍ KABELEK, které objevíte obvykle na internetu a můžete si o nich klidně přečíst více.

 

Kabelka je výrobek, který je určen k přenášení lehkých předmětů.

Lehké předměty typu peněženka, klíče, mobilní telefon, brýle, základní kosmetické a hygienické předměty, menší a lehčí tiskoviny (drobné časopisy, nikoliv těžké knihy nebo objemné sešity), příp. drobné jídlo (bonbóny, žvýkačky, apod. - nikoliv celý nákup!!).

Kabelka naopak není určena k nošení těžkých předmětů typu: nákup, nápojové lahve, těžké knihy, objemné spisy, předměty používané jako pomůcky pro školní výuku, náhradní oblečení nebo jiné objemné a těžké předměty.

Nosnost kabelky je zpravidla 1,5 kg (dle typu kabelky). Přetěžování kabelek může vést k popraskání uší nebo jinému poškození konstrukce uší kabelky, dále k vytržení, vypárání nebo popraskání úchytů uší kabelky nebo k prasknutí či poškození kovových karabin na uších kabelky. Závady, které vzniknou v důsledku přetěžování kabelky nebo kvůli mechanickému poškození podšívky kabelky, mohou vést k zamítnutí reklamace z důvodů nedodržení zásad účelovosti při používání výrobku. Pro přenášení těžších a objemnějších předmětů nepoužívejte kabelky, ale využívejte cestovní tašky, nákupní tašky nebo aktovky, které jsou na rozdíl od kabelek k tomuto účely konstrukčně uzpůsobeny. Kabelka také není určena pro nošení ostrých předmětů (nůžky, nože), které mohou protrhnout nebo proříznout podšívku.

 

Kabelku zvedejte zásadně za ucha, případně pásek. Nikoli za zip nebo jiné její části.

 

 

Kabelky chraňte před mechanickým poškozením.

Jedná se především o poškození spodních částí kabelky, exponovaných míst na bocích kabelky nebo i vnitřní části kabelky odřením či poškrábáním o jiné předměty. Může jít o poškrábání o součásti vašeho oděvu (kovové pásky, hodinky, náramky, pouzdra na mobilní telefony, spony u kozaček, apod.), jiné materiály (zdi, ploty, dopravní prostředky, nábytek, apod.). Dejte též pozor při odkládání kabelky na drsné povrchy, které mohou poničit spodek kabelky. K mechanickým součástem kabelky (zipy) se chovejte přiměřeným způsobem. Zipy zavírejte a otevírejte plynule bez trhavých pohybů a bez použití velké síly. Mechanické poškození kabelky (včetně zipů) může být důvodem pro zamítnutí reklamace.

 

 

Kabelky zbytečně nevystavujte prudkému dešti nebo jinému agresivnímu prostředí. Např. úplné promočení usňové kabelky může trvale poškodit její vzhled a deformovat tvar. Navíc téměř každá useň je dobarvována do žádoucího odstínu, což může při nadměrném provlhnutí způsobovat částečné zabarvování. K eliminaci tohoto efektu doporučujeme speciální přípravky – viz ošetřování a údržba kabelek. Kabelka z lakované usně zase není vhodná do silného mrazu, při kterém může dojít k popraskání vrchního materiálu. Výrobce nenese odpovědnost za změny vrchního materiálu kabelky vlivem nevhodných klimatických podmínek, proto podobné závady mohou být v reklamačním řízení zamítnuty z důvodů nedodržení zásad účelovosti při používání výrobku. Dejte také pozor při přenášení agresivních látek (tekutá kosmetika, parfémy, nápoje, apod.), jejichž vylití uvnitř kabelky může nenávratně poškodit podšívku kabelky.

 

Syté a tmavé odstíny broušené usně mohou částečně pouštět barvu. Tato situace je též pravděpodobnější při provlhnutí kabelky. Nedoporučujeme proto nosit tmavé kabelky z broušené usně přímo na bílém oblečení z důvodů možného mírného obarvení tohoto oblečení.

 

Kabelky skladujte odděleně od sebe tak, aby nedošlo k migraci barev (tzn. aby se např. na světlé kabelky neotiskla barva jiných tmavších kabelek). Kabelky proto uschovávejte v igelitových nebo textilních sáčcích, doporučujeme je též vycpat. Dbejte na to, aby nedošlo k pomačkání, přeložení nebo jiné deformaci, která může poškodit vrchní materiál kabelky.

 

 

Doufáme, že jsme Vás tímto od koupi kabelky neodradily, ale před užíváním kabelky budete opatrnější a dokážete se o svou kabelku náležitě postarat.

 Publikováno dne: 07.01.2021


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 3 |
Vybrali jsme k tématu: 51 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Jak na údržbu kabelek? jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 07.01.2021, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.