Dětské povlečení a jak ho vybíratPostel, a vše co k ní patří, je kromě psacího stolu to nejdůležitější v dětském pokoji. Ve své posteli tráví děti spoustu času, kromě spaní v ní také odpočívají nebo si čtou. Proto je důležitý správný výběr postele, matrace, peřiny a polštáře. Nepodceňujme ovšem ani volbu povlečení. Při jeho koupi bychom neměli pohlížet jen na jeho design a to, jestli je na něm motiv oblíbené pohádkové postavičky našeho dítka.Dětské povlečení a jak ho vybírat


Nejdůležitější je, to z jakého materiálu je povlečení ušité. Příjemným a vhodným materiálem je bavlna, flanel, bambus, len, mikroplyš, mikrovlákno nebo mikroflanel. Bavlna je cenově nejpříznivější a hodí se na užívání v letních i zimních měsících. Velmi jemné je také flanelové povlečení, které je z česané bavlny. Dobrou prodyšnost zaručuje povlečení ze směsi bambusu a bavlny. Len je nejkvalitnějším přírodním materiálem, ale jeho cena je vyšší. Mikroplyš, mikrovlákno a mikroflanel jsou sice syntetická vlákna, ale mají výhodu v měkkosti a lehké údržbě. Vybraný materiál by měl být zároveň takový, aby ho bylo možné prát na 60 °C z důvodu lepší hygieny. 

 

 

Podle velikosti peřin a polštářů se musí vybrat i velikost povlečení. Existují 3 základní velikosti:

Dětská postýlka:

Peřina: 90 x 120 cm, 90 x 130 cm, 90 x 140cm , 100 x 135 cm; polštář 40 x 60 cm

 

Dětská a běžná postel:

Peřina: 140 x 200 cm; polštář: 70 x 80, 70 x 90 cm

 

 

Při výběru povlečení je dobré brát v potaz i způsob zapínání. Nejpraktičtější je skrytý zip, díky kterému nehrozí poškrábání, ani upadnutí knoflíku.

Co se týká motivu, u holčiček vedou zejména princezny, víly, květiny a zvířátka. Kluci milují obrázky dopravních prostředků, movie hrdinů, vesmíru atd. Pokud vybíráte povlečení ve vyšší cenové kategorii, spíše vsaďte na nadčasový design. Dobrou volbou jsou pak například geometrické vzory. Zajímavým řešením díky své variabilnosti je také oboustranné povlečení.

 

Nahledněte do kategorie: DĚTSKÉ POVLEČENÍPublikováno dne: 28.12.2021


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 3 4 5 6 7 |
Vybrali jsme k tématu: 167 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Dětské povlečení a jak ho vybírat jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 28.12.2021, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.