🚚 Dnes AKCE! Doprava do Balíkoven 59 Kč

Co je quilling ?



Quilling je umělecká technika, která spočívá ve vytváření dekorativních prvků z papírových proužků. Tyto proužky se namotávají, skládají, kroutí a lepí do různých tvarů a vzorů. Výsledkem jsou nádherné a detailní obrazy, dekorace, šperky a dokonce i třírozměrné sochy. Tato technika má dlouhou historii a je známá po celém světě pod různými názvy, jako jsou paper filigree, paper rolling, a paper scrolling.



Co je quilling  ?


Jak to funguje?

Základem quillingu jsou tenké proužky papíru, které se namotávají na speciální nástroj zvaný quillingová jehla. Po namotání se proužek uvolní a vytvoří se malý kroužek. Tento kroužek se poté může deformovat do různých tvarů, jako jsou kapky, srdce, ovály a mnoho dalších. Tyto tvary se následně lepí na povrch (například papír, látku nebo dřevo) tak, aby vytvořily složitější designy a obrazy.

 

 

 

 

K čemu se používá?

 

 

Quilling se používá v mnoha různých aplikacích:

 

  • Dekorace a obrazy: Jedná se o nejběžnější použití, kde se quillingové prvky skládají do složitých obrazů a designů.

  • Přáníčka a pozvánky: Quilling se často používá k vytvoření jedinečných a osobních přáníček, pozvánek na svatby nebo jiné speciální události.

  • Šperky: Někteří umělci používají quilling k vytvoření nádherných a jedinečných šperků, jako jsou náušnice, brože a náhrdelníky.

  • Třírozměrné objekty: Pokročilí quilleři dokážou vytvořit i třírozměrné objekty, jako jsou malé sošky, květinové aranžmá a dokonce i nábytek.

 

 

 

Materiály a nástroje

 

Kromě papírových proužků a quillingové jehly můžete potřebovat i další materiály, jako jsou lepidlo, pinzeta, nůžky a podkladový papír. Někteří umělci používají také různé typy papíru, včetně metalizovaného, texturovaného nebo lakovaného papíru, aby dosáhli různých efektů.

 

 

Quilling je krásná a univerzální forma umění, která nabízí nekonečné možnosti pro kreativní vyjádření. Je to také skvělý způsob, jak relaxovat a odpočinout si od každodenního stresu.

 



Publikováno dne: 26.09.2023






Zatím žádné příspěvky



Přidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení Mikaton







Strana: | 1 2 |
Vybrali jsme k tématu: 33 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Co je quilling ? jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 26.09.2023, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.