✅ Zahrajte si pexeso online s odměnou -> Začít hrát

Jak si doma užít pohodovou zimní atmosféruNepříznivé počasí a další okolnosti v současnosti přejí tomu, abychom doma trávili více času než jindy. Někdo tráví čas doma raději, někdo je akčnější povahy a raději vyráží co nejčastěji ven. Abychom se doma cítili v těchto sychravých dnech co nejlépe, stačí udělat několik změn a zkusit pár nových aktivit nebo rituálů. Dánové tomuto stavu štěstí říkají hygge (vyslovujeme „hjuge“). Toto slovo vyjadřuje pocit pohody spjatý s útulným a láskyplným domovem. Následující řádky vám přiblíží, jak si užívat domácí pohodu a čerpat při tom energii. Jak si doma užít pohodovou zimní atmosféru


 

Základem domácí útulnosti je dostatek světla. Pusťte co nejvíc slunečních paprsků okny a balkony. Zapomeňte na těžké závěsy, zatažené žaluzie nebo nečistá okna. Pořiďte si příjemné osvětlení, doporučuje se více světelných zdrojů s vyšší teplotou světla. Svoje kouzlo mají také například interiérové LED vánoční světelné dekorace. Nenahraditelnou atmosféru samozřejmě zajistí plamínky svíček. Přednost mají svíčky z přírodních vosků a oplývající nádhernou vůní. 

 

Aby vám bylo příjemně, je podstatné, aby teplota v místnosti byla akorát, proto si dovolte i trochu přitopit. A dobře po těle vám udělá také měkoučké, příjemné a teplé oblečení s neodmyslitelnými hřejivými ponožkami. A když už odpočíváte, ať je to na pohodlném gauči nebo posteli s teplou dekou a hromadou polštářků.

 

 

K té správné pohodě patří také kvalitní jídlo, nejlépe teplé a doma uvařené. Nebojte se experimentovat a zkuste například s přáteli nebo rodinou společně uvařit něco nového. Po společném jídle přichází čas na hraní společenských her nebo sledování pěkného filmu.

 


A když už mluvíme o hrách, je také fajn se zavrtat do postele a procvičit si hlavu nějakou hrou pro jednoho hráče. Luštění sudoku, napínavá kniha nebo ruční práce, jako třeba pletení, vám odvedou negativní myšlenky z hlavy a zlepší náladu. Příjemnou atmosféru doplní teplý nápoj, skvělou volbou je například bylinný čaj, poctivé kakao nebo svařené víno.

 Publikováno dne: 02.12.2021


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 3 4 5 |
Vybrali jsme k tématu: 114 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Jak si doma užít pohodovou zimní atmosféru jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 02.12.2021, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.