Stolní hry vzdělávají i baví. A dokonce i malé dětiJedno staré přísloví říká – „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.“ Pro oblibu deskových her to platí dvojnásob. Lidé, co v mládí hráli deskové hry, je rádi hrají i v dospělosti. 

 

I malé děti mohou hrát hry 

Už i malé děti ve věku dvou let mohou hrát stolní deskové hry. Ve většině případů se jedná o velmi barevné, krásně provedené hry s jednoduchými pravidly. Úkolem těchto dětských her není většinou poražení soupeře, ale spíše podpořit komunikační a sociální dovednosti. Děti většinou jednoduchou formou získávají základy rozhodování, logiky a hlavně sociální dovednosti. Respekt k druhým, testování vlastních schopností i umění zvládat problémy jsou pak důležitým aspektem dalšího života. 

Další přidanou hodnotou je vlastní trávení času rodiče s dítětem. I to má velmi kladný přínos pro další vývoj dítěte. Nejen, že mu ukážeme další cestu, jak trávit volný čas, ale hlavně tím vytváříme pocit blízkosti a upevňujeme vzájemné citové pouto. Stolní hry vzdělávají i baví. A dokonce i malé děti


 

 

Klasika v dětské verzi 

 

U nás v obchodě Mikaton můžete najít spoustu společenských her určených pro malé šikuly. Pokud preferujete dětské verze klasických her jako je třeba bingo nebo pexeso, pak je dobrým nápadem podívat se po nabídce firmy Granna. Pro úplně nejmenší je například Loto – dítě na přiděleném plánku hledá stejný obrázek, který je na vytaženém žetonu. Figuráčci dítě zase naučí poznávat barvy a tvary. Edice Granna Pexeso je speciálně dělaná pro malé děti. Pexeso má jednoduché obrázky z velmi tvrdého a odolného papíru, který vydrží i horší zacházení ze strany ještě ne tak šikovných dětských ruček. Memino už je pak vyšší úroveň, kdy dítě hledá místo stejných obrázků protiklady. 

 

 

 

Hry pro rozvoj logiky i výslovnosti

 

Ze vzdělávacích her lze doporučit například vydavatelství Alexander, které cílí hlavně na rozvíjení komunikačních a logopedických schopností dítěte. Lze například jmenovat Vyslov slova, kde dítě formou hry procvičuje správnou výslovnost zapeklitých slov. 

 

Pro děti v kategorii školkového a předškolního věku jsou velmi krásně provedeny hry od Mindoku nebo Albi. Pro rozvoj logických dovedností lze například jmenovat edici her Mindok Smart games. Jedná se o hry pro jednoho hráče, kde dítě musí najít řešení problémů. Lze jmenovat například Zámecké schody, Skákej!, Červená karkulka, Tři prasátka. Hry jsou velmi krásně vyhotovené a děti zaujmou už jen svou vizáží. 

 

Doporučujeme: SPOLEČENSKÉ HRY

 

 

 

Vzdělávací hry i na cesty 

 

Hry od vydavatelství Albi je další velmi oblíbenou možností, jak své dítě nenápadně vzdělat. Pro ty nejmenší je Brainbox, V kostce mini. Děti se naučí barvy, získají matematické základy nebo se naučí poznávat zvířata. Hry jsou dělané na velmi tvrdém papíře, tudíž dostatečně odolné. Edice Kvído zase cílí na edukační aktivity dětí při cestách. Hádanky na cesty jsou velmi vítanou výplní na jakékoliv dovolené. Lehce se zabalí a mohou se používat znova a znova. 

 

 

 

Oblíbenou hrou je také hra Dobble, má jednoduchá pravidla, která dokáží hrát i opravdu malé děti, a slouží k procvičení postřehu a slovní zásoby.

 

Deskové hry jsou skvělým prostředkem pro trávení podzimního času doma. U nás v obchodě Mikaton najdete velmi širokou nabídku her. Když dítě naučíte k lásce k deskovým hrám, bude to už láska na celý život, která neomrzí. A vy vždy budete vědět, jakým dárkem dítě potěšit i ve vyšším věku. A při dobrém zacházení vydrží generace.

Publikováno dne: 04.10.2020


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 |
Vybrali jsme k tématu: 22 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Stolní hry vzdělávají i baví. A dokonce i malé děti jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 04.10.2020, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.