Mapa okresů - zkontrolujte si kam až můžete od pondělí 1.3.Nové nařízení vlády hovoří jasně, že bychom neměli cestovat mezi okresy. Víte však, kde končí a začíná okres Váš či sousední okres? Podívejte se na mapu, u které si můžete zkontrolovat hranice vašeho okresu. Samozřejmě existují vyjímky, kdy se do druhého okresu můžete vydat a tím jsou pracovní cesty, návštěvy lékařů a podobě. Na cesty však doporučujeme si vzít čestné prohlášení, které si vyplníte, a případně ho ukážete hlídce pokud Vás namátkově zastaví.Mapa okresů - zkontrolujte si kam až můžete od pondělí 1.3.


 

Mapa okresů po celé republice.

 

 

 

Potvrzení zaměstnavatele na cesty do místa výkonu práce - vzor, ke stažení ZDE

 

 

  • Pokud pojedu do zaměstnání mimo okres, kde mám bydliště, čím se musím prokázat?
    Potvrzením zaměstnavatele, které lze vystavit i na určité období. V potvrzení zaměstnavatel uvede místo výkonu zaměstnání a místo pobytu zaměstnance. Lze využít vzor dostupný na stránkách Ministerstva vnitra. Alternativou je pracovní smlouva nebo zaměstnanecký průkaz a podobně, pokud je z nich jasné, že potřebujete cestovat do jiného okresu.

  • Pokud pojedu mimo okres, co musím mít u sebe (lékař, úřady)?
    Stačí zaškrtnutý formulář nebo čestné prohlášení, kde uvedu místo, čas a cíl cesty. Pro čestné prohlášení mohu využít vzor nebo stačí prohlášení napsané rukou. Stále však musí jít o cestu, která skutečně spadá do povolených výjimek. Policie může ověřovat podezřelé případy, například když cestuji „k lékaři“ s lyžařskou výbavou a celou rodinou. Pokud máte jakékoliv potvrzení, které dokazuje nezbytnost Vaší cesty (například žádanku od lékaře na vyšetření, pozvánku na úřad apod.), vezměte si ji pro jistotu s sebou.

  • Mohu jet nakoupit mimo okres, kde mám bydliště?
    NE, nemůžu. Nakupovat mohu pouze v rámci svého okresu. Na nákupy se může cestovat pouze v nezbytném počtu osob.
 


Publikováno dne: 28.02.2021


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 |
Vybrali jsme k tématu: 29 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Mapa okresů - zkontrolujte si kam až můžete od pondělí 1.3. jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 28.02.2021, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.