Jaké pravidla zavádí školy pro děti? Jak to bude s rouškamiPublikujeme zde informace, které dostali rodiče jedné z menší školy z vesnice. Můžete si přečíst a srovnat informace, jestli to mají děti na vaší škole podobné nebo úplně jiné. V pondělí 25. května je pro mnoho menších dětí opět velký den, kdy nastují do školy. Školní docházka bude nyní krátká a to jen do 30. června. Ale zároveň to budou mít děti na školách docela jiné, než před pandemií, protože se mění hygienická pravidla pro děti. Vláda v tuhle chvíli opatření uvolňuje, ale zároveň se režimy ve školách zpřísňují. V tuhle chvíli to bude "jen" do konce školního roku, ale kdoví co bude za půl roku. Vše může být stejné nebo naopak přísnější.Jaké pravidla zavádí školy pro děti? Jak to bude s rouškami


Informace z jedné malé školy (1. - 5. třída) na vesnici.

 

Vážení rodiče, vaše dítě nastoupí v pondělí 25. 5. 2020 opět do školy, proto dobře čtěte.

 

Při prvním vstupu do školy musí odevzdat čestné prohlášení ne starší dvou dnů, jinak žáci nemohou vstoupit do školy.

Žák, který bude mít zvýšenou teplotu, kašel, rýmu nemůže nastoupit do školy.

 

Každý žák musí mít nejméně dvě roušky, každou zvlášť zabalenou v igelitovém sáčku a igelitový sáček na roušku, kterou budou mít na sobě.

 

Každá skupina má vstup do školy v jiný čas. Pokud přijde žák později, bude muset čekat, až šatnou projdou určené skupiny.

 

Stejně je dán odchod žáků ze školy. Pokud si dítě budete vyzvedávat (dejte vědět třídní učitelce) a nepřijdete v daný čas, budete muset čekat až odejdou ze školy další skupiny.

 

Pokud bude žák chybět a důvod budete znát dopředu – prosíme o omluvení dopředu, jinak do 3 dnů. Pokud by jste měli podezření na Covid-19, volejte ihned.

 

Taky vás prosíme, abyste se během provozu školy před školou neshlukovali. Děkujeme za pochopení.

 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ INFORMACE

 

Od 25. 5. 2020 je umožněna osobní přítomnost žáků 1. stupně ve škole.

Zákonní zástupci žáků, kteří se vrátí do školy, musí podepsat čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Pokud zákonný zástupce žáka tyto dokumenty nepodepíše a neodevzdá v den nástupu do školy, nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna. Čestné prohlášení najdete dole v příloze. Součástí čestného prohlášení jsou tyto důležité informace:

 Osoby s rizikovými faktory Ministerstvo zdravotnictví stanovilo následující rizikové faktory:

1. Věk nad 65 let s přidruženými chronickými chorobami.

2. Chronické onemocnění plic (zahrnuje i středně závažné a závažné astma bronchiale) s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou.

3. Onemocnění srdce a/nebo velkých cév s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou např. hypertenze.

4. Porucha imunitního systému, např. a) při imunosupresivní léčbě (steroidy, HIV apod.), b) při protinádorové léčbě, c) po transplantaci solidních orgánů a/nebo kostní dřeně,

5. Těžká obezita (BMI nad 40 kg/m2 ).

6. Farmakologicky léčený diabetes mellitus.

7. Chronické onemocnění ledvin vyžadující dočasnou nebo trvalou podporu/náhradu funkce ledvin (dialýza).

8. Onemocnění jater (primární nebo sekundární).

Do rizikové skupiny patří osoba, která naplňuje alespoň jeden bod uvedený výše nebo pokud některý z bodů naplňuje jakákoliv osoba, která s ní žije ve společné domácnosti.

 

 

 

 

Zájem o docházku do školy je zákonný zástupce povinen vyjádřit prohlášením do 18. 5. 2020. Prohlášení zájmu najdete v příloze. Pošlete ho, prosím, e-mailem, nebo vhoďte do schránky u školy.

 

Žákům, kteří budou navštěvovat vzdělávací aktivity ve škole, bude umožněno stravování ve školní jídelně. Obědy ale musí žákům zákonní zástupci znovu přihlásit v MŠ, a to nejpozději 20. 5. 2020. Protože ani v jídelně se nesmí potkávat žáci z různých skupin, je součástí vyjádření zájmu o docházku také vyjádření zájmu o obědy ve školní jídelně. Je to pro nás nezbytné, abychom dokázali naplánovat efektivní organizaci dne. Ze stejného důvodu je pro nás nezbytné, abyste vyjádřili zájem o odpolední přítomnost Vašich dětí ve škole.

 

Každý žák musí mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na jejich uložení. Roušky budou nosit všichni žáci ve společných prostorách školy. O nošení roušek přímo ve třídě rozhodnou jednotliví učitelé.

 Publikováno dne: 23.05.2020


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 3 4 5 6 |
Vybrali jsme k tématu: 143 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Jaké pravidla zavádí školy pro děti? Jak to bude s rouškami jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 23.05.2020, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.