🎁 Pro registrované 🤍 Automatické slevy až 10%!


Prýmky

🛒 Prýmky za skvělé ceny 💰 Výhodné nákupy 🚚 Levná doprava ✅ Vše, co potřebujete, na jednom místě.

Využití prýmků je velmi rozmanité, od zdobení oděvů a obuvi po bytové účely a technické textilie. Mikaton.cz nabízí bohatý sortiment prýmků, který uspokojí potřeby jak hobby švadlen, tak profesionálů v oblasti šití a galanterie. Pokud hledáte prýmky v různých barvách a šířích, tak jste zde na správném místě a můžete si rovnou objednat.
Nejprodávanější PRÝMKY

Využít filtrováníStrana: | 1 2 3 4 5 |


V kategorii PRÝMKY najdete celkem 104 produktů
Doporučujeme vyfiltrovat jen produkty skladem, pokud na objednávku spěcháte.

Oděvní a čalounické prýmky. Potřebujete ozdobit oblečení, závěs, polštářek či jakoukoli jinou textilii? V eshopu Mikaon najdete vše potřebné.

 

Prýmky levně - v malém i velkém balení - rovněž nabízíme prýmky v metráži.

 

 

Víte, co to jsou prýmky? Někdo určitě toto slovo vidí poprvé, někdo jej určitě dobře zná. Jsou to úzké plošné nebo dutinné textilie. Vyrábí se ze všech syntetických materiálů, často se však používají bavlněné příze s přídavkem elastomerů. K výrobě tohoto zboží se používá technologie splétání či háčkování na galonových strojích. Ty pletou z osnovy řetízková očka, kterými se provléká útková nit. Splétací stroje pracují zase s jednou podélnou nití, které se provlékají diagonálním směrem.

 

 


Jak to tak bývá, i prýmky se dají rozdělit do několika druhů, tady je pár z nich:


1) sutaška – splétaný prýmek s nitěmi do dvou sloupků, obvykle je doplněn výplňkovou nití,
2) jednovazná tresa – prýmek vyrobený splétáním, u kterého je každá nit pravidelně provázána nad a pod další nití,
3) paspulka – prýmek, který má zesílený okraj,
4) pruženka – prýmek, který má navíc elastická vlákna.

 

 


Kde se prýmky používají? Většinou na oděvy a obuv, pro bytové účely a v technických textiliích. Víte, že cizí jazyky nerozlišují rozdíl mezi prýmkem a stuhou? Ještěže máme tu naši krásnou češtinu, která nám nabízí zvláštní pojmenování i pro takové zboží, které je k dostání pod nevšedním slovem „prýmek“.

 

 

Rádi šijete a tvoříte? Nebo se věnujete pracovně šití, máte svou dílnu a hledáte eshop s galanterií? V tom případě se určitě podívejte na náš bohatý sortiment. Nabízíme Vám kvalitní galanterii za výhodné ceny, která se perfektně hodí k látkám, se kterými pracujete!

 

Máme spoustu pěkných prýmek a všechny můžete nakoupit online v našem eshopu Mikaton.cz