Suché zipy

🛒 Suché zipy za skvělé ceny 💰 Výhodné nákupy 🚚 Levná doprava ✅ Vše, co potřebujete, na jednom místě.

Každý z vás ví, jak vypadá suchý zip a pro co byl stvořen. Tvoří ho dvě vrstvy, z nichž jedna je z textilie s jemnými vlákny (očky) a druhá je s drobnými nylonovými háčky, která protější látku na sebe, podobně jako květ bodláku, zachytává. Určitě situace se sundávání přichytávajícího plevelu znáte a mnohdy nejste nadšeni, když se přilepí zrovna na vaše nové tepláky či kalhoty. Kvalitní výběr suchých zipů v eshopu Mikaton.
Nejprodávanější SUCHÉ ZIPY

Využít filtrováníStrana: | 1 2 |


V kategorii SUCHÉ ZIPY najdete celkem 48 produktů
Doporučujeme vyfiltrovat jen produkty skladem, pokud na objednávku spěcháte.

Vše má své výhody i nevýhody. Se suchým zipem se snadno a rychle manipuluje, není citlivý na vlhkost, je funkční dokonce i pod vodou, je levný, snadno se vyrábí a na rozdíl od magnetických spojů se používá i v prostředí, kde by magnetické pole bylo problémem. Nevýhodou je, že se opotřebovává, tudíž po čase spojení není spolehlivé, je omezen teplotou (ve vyšších teplotách nylonové háčky nevydrží) a chytá na sebe také jiné vláknité materiály, což způsobuje špatnou funkčnost, dokud se cizí vlákna neodstraní.

 

✅ Výhodná nabídka suchých zipů v eshopu Mikaton
 

Suchý zip – věc, bez které se v dnešní době neobejde nikdo z nás. Nedají na něj dopustit zejména ti, kteří nejsou přívrženci knoflíků či tkaniček. Suché zipy jsou součástí batohů, obuvi, potahů a spousty dalších textilních výrobků. Snadno a rychle se s ním manipuluje, je k dostání v mnoha velikostech, délkách i barvách (na výběr máte z širokého spektra barviček). I když je zip teprve v důchodovém věku (vynalezen byl v roce 1948), je nepostradatelnou součástí textilní galanterie.

 

 

Suchý zip se díky své vlastnosti rychlého a snadného spojování a rozpojování stal velmi populárním a rozšířeným. Jeho využití najdeme v mnoha oblastech, například v obuvi, oblečení, nábytku, sportovních potřebách, automobilovém průmyslu a mnoha dalších. Tato vlastnost je důležitá pro mnoho průmyslových aplikací, jako je například výroba obuvi, kde se používá k rychlému a snadnému zapínání a odemykání tkaniček, a v automobilovém průmyslu, kde se používá k upevnění a ochraně různých dílů a součástek.

 

Díky své odolnosti vůči bočním silám je suchý zip ideálním spojovacím materiálem pro aplikace s vysokými nároky na pevnost a odolnost. Například se používá k upevnění pancéřových dveří, stropů a podlah v nákladních automobilech a dalších vozidlech. Jeho použití je však mnohem širší a díky své univerzálnosti najdeme suchý zip v mnoha výrobních procesech a aplikacích.

 

Vynález suchého zipu George de Mestrala z roku 1948 přinesl průmyslu a spotřebitelům revoluční změnu. Dnes je tento vynález nezbytnou součástí našich každodenních životů a díky svým vlastnostem se stal významným materiálem pro mnoho průmyslových aplikací a inovativních designů.

 


Suché zipy články:01.02.2024 Suché zipy a jejich uplatnění

Suché zipy, známé také pod obchodním názvem Velcro, jsou univerzálním a opakovaně použitelným řešením pro připevnění dvou materiálů. Tento geniální vynález našel uplatnění v mnoha odvětvích a situacích díky své jednoduchosti, efektivitě a spolehlivosti. V tomto článku se podíváme na různé způsoby,…

11.04.2023 K čemu se používá Suchý zip háček a samolepicí plyšová pásek

Suchý zip háček a samolepicí plyšová pásek jsou materiály, které lze použít pro různé účely, například: Textilní průmysl: Suchý zip háček se často používá na spojování dvou kusů textilu, jako jsou kapsy na oblečení, batohy, bundy, tašky apod. Samolepicí plyšový pásek se může použít pro vyrobení…

23.02.2023 Velcro - neuvěřitelný vynález pro spojování materiálů

Vynálezci často hledají inspiraci v přírodě, a to byl případ i švýcarského inženýra Georgese de Mestrala, který v roce 1948 při procházce v Alpách objevil nápad, který změnil způsob, jakým spojujeme materiály. Jeho pozornost upoutala schopnost semen lopuchu přichytit se na oblečení a srst zvířat.…