Cílem cvičení není hubnout, ale být fitPo čem ženy touží? Mladší i starší holky touží být hubené a kvůli tomu se zbytečně týrají dietami, které obvykle mají jojo efekt. Svou energii, kterou žena dává do diet a různého omezování by měla věnovat raději cvičení, běhu, turistice a procházkám. Být fit je mnohem lepší než hubnout. U cvičení nemá být cílem hubnout, ale být zdravější a být fit. Je mnohem lepší se nezadýchat a zvládnout všechno s nadhledem, což cvičení má mnohem lepší efekt i na psychiku. Ze začátku je vše těžší než se může zdát.Cílem cvičení není hubnout, ale být fit


Jak zhubnout za den? Jak zhubnout za týden? Jak zhubnout za měsíc? Jak zhubnout za půl roku? Jak zhubnout za rok?

Zhubnutí je nesmysl. Nedávejte si cíl zhubnout, ale být fit a cvičit s radostí. Nezabývejte se otázkou Jak zhubnout.. ale Jak cvičit..  Tipy a triky, které mají fungovat možná zafungují na týden, dva týdny, ale nakonec se dostaví jojo efekt, protože držet dietu nonstop nikdo nevydrží, trápit se stále jídlem může mít špatný vliv na zdraví i psychiku.

 

Ať jste jaká jste, tak začněte cvičit.. Nejtěžším krokem je první krok.

 

 

Cvičení

Co je cvičení? Tohle slovo můžeme zaměnit za posilování, protože každé cvičení posiluje svaly v tělě a zpevňuje mysl. Můžeme taky říct, že posilování je cvičení zaměřené na růst svalů.

 

Mnoho z Vás se dívá na posilování jen jednoho z hlediska a to z toho kulturistického, pak to znamená, že za každým cvičením je cíl stát se kulturistou, ale není tomu přímo tak. Kulturista cvičení už spíše přehání a svaly nejsou příliš přirozené, protože kulturista se na cvičení svalů zaměřuje s těžšími váhami a přichází o fyzičku a vytrvalost, i když dodržuje zdravou stravu a věnuje se i proteinům a podobným látkám.

 

Jiný pohled na cvičení je, že posilování může být cílená fyzická lidská činnost, jejímž cílem je lepší fyzická činnost a zdravá psychika. Za nás můžeme doporučit zdravotní posilování a cvičení s váhou vlastního těla, což je i moderním trendem posledních let.

 

Děti a cvičení

Pro děti je cvičení nevhodné. Přibližně mezi 7 a 12 rokem mohou děti rozvíjet svou sílu, ale pouze za předpokladu správného provádění posilovacích cviků. Mezi časté cviky patří různá rychlostně silová cvičení: sprinty, skoky, hody, vrhy. Dále se jedná o silová cvičení obratnosti: jednodušší gymnastická cvičení.

 

 

Ženy a cvičení

Ženy mají oproti mužům jiné hormonální rozložení – vylučují menší hodnoty testosteronu a při hypokinezi (nedostatek pohybu) je šance vybudovat nějaké svaly velmi nízká. Na úrovni začátečníků v posilovacím procesu vykazují však ženy cca o 10% větší přírůstek síly než muži. Tento jev se vysvětluje pomocí „adaptačního systému“. Ženám se zpravidla doporučuje posilovat tyto partie: dolní část břišních svalů a dolní část svalů hýžďových, vzpřimovače hrudní páteře, dolní fixátory lopatek a vnější rotátory pažní kosti, horní vlákna prsních svalů, hluboké flexory krční páteře.

 

 

Začátky cvičení

Každý začátek je těžký. I začátky u cvičení jsou těžké, proto by se mělo začínat z lehka a postupně přidávat. Na začátku cvičení by to měla být třeba procházka, která Vám pomůže se připravit na další fyzickou aktivitu a to je běh. Důležité je u každého cvičení správné dýchání, což na začátku nemusít být tak jednoduché, jak se může zdát.

 

1. kroky cvičení - procházka, jízda na kole, plavání, chůze s trekingovými holemi a různé sporty.

2. krok cvičení je silové posilování s vlastním tělem - kliky, dřepy, břicháče a cviky na hrazdě

3. krok cvičení silové s činkami

 

 

Programy a plány cvičení

 

Na startu cvičení a posilování je nejlepší si sestavit týdenní, měsíční plán, který se budete snažit dodržovat a postupovat podle něj a postupně se zlepšovat. Posilovacích plánků na internetu je spousta a vy můžete strávit i den nad tím, než si sestavíte správný program pro Vás. Každé tělo je jedinečné, a proto byste k němu přistupovat individuálně s individuálním tréninkovým plánem. Můžete si ho klidně sestavit sami a postupně ho měnit, dle toho jestli se budete zlepšovat nebo Vám nějaký cvik nepůjde dle představ.

 

Pozor, abyste poznali dobu, kdy je cvičení příliš. Postupným testováním na sobě zjistíte své slabiny, ale taky možnosti, přes které byste neměli chodit a překračovat své možnost, abyste to zbytečně nepřepálily, což může mít za následek to, že cvičení Vás přestane bavit a už na další program a cviky se nebudete těšit.

 

Všeho moc škodí - platí v posilování dvojnásob.

 

Mnozí doufají v to, že když si dají v činkách větší váhu, nebo více cviků na břicho, tak to bude mít lepší efekt. Ale opak je opět pravdou. Protože přehnaná fyzická aktivita může mít za následek delší regeneraci svalů. Nelze obecně říct, kolik hodin se cvičení máte věnovat, může to být v první fázi málo, někdy moc času stráveného cvičením. Ale postupně, jak začnete poznávat své tělo a budete mu naslouchat, tak zjistíte, co mu vyhovuje nejvíce.

 

Záleží na tom, jak je člověk trénovaný, jak rychle se organismus zregeneruje, ale také jakému sportu se dotyčný věnuje - je rozdíl mezi posilovnou a volejbalem apod.

Jestliže nejste dokonale zregenrování, poznáte to tak, že tělo má pocit únavy, která se umocní hned při první cviku. Výkonnost během cvičení bude stagnovat.

 

Psali jsme, že první krok a začátek cvičení je nejtěžší, ale jakmile ho překonáte, tak se zaměřte na to, aby se cvičení nestalo neurotickou potřebou a brali jste cvičení jako povinnost. Ale dělejte cviky a sport tak, aby se pro Vás stal zábavou a vy u něj déle vydržíte. Nebaví Vás běhání, zkuste kolo, indiánský běh a nebo úplně jinou činnost, která Vás nejvíc naplní.

 

Poznejte své svaly a bude se Vám cvičení líbit.

 

Tipy pro štíhlou postavu nemáme, ale doporučení ano! Zdravě žít a pracovat denně na svém těle!

 

LIFESTYLE - CVIČTE DENNĚ A CVIČTE MÁLO  - BAVTE SE!

 

Říká se, že člověk by měl vyzkoušet všechno, ale opravdu je v možnostech člověka zkusit všechny sporty a cvičení? Existuje tisíce různých sportů a pohybů, které se různě jmenují, různě se cvičí. I když nezvládnete všechny, tak začnete novým sportem a cvičením už dnes a pomalu pokračujte. U sportu, který Vás bude bavit zůstaňte, ale nepřestávejte objevovat další sporty, které jste ještě nezkusili.

 

Aerobic, zumba, H.E.A.T., bosu, JUMPING, TRX, ABS, FOTBAL, volejbal, tenis, badminton, spinning, horolezectví, plavání, kolo, trek, Aqua Aerobik, step, body building, dance joga, fitball, step aerobik, thai box, kickbox, tabata.

 

I když můžeme napsat o cvičení spoustu věcí, tak jen málo žen přesvědčíme o tom, že nemají cvičit pro hubnutí, ale pro zdraví. Spousta žen si myslí, že pro krásu musí trpět.

 

Proč se při příliš intenzivním cvičení nehubne? Protože při takovém cvičení tělo přestává spalovat tuky a spaluje pouze cukry, jakousi pohotovostní zásobu energie. Vy ale potřebujete spalovat právě tuky.

 

 

 

Chůze, chodit a procházet se...

 

Hubení, normální i tlustí - k tomuto cvičení se můžou věnovat všichni. Chůze je ideální pohybovou aktivitou, která bourá různá psychická omezení, proto chodit může každý zdraví člověk.

 

 

Cvičení i chůze ❤ Urychluje metabolismus.

 

 

SPORT SPORTOVNÍ POTŘEBY

 

V eshopu Mikaton se zabýváme i sportem. Snažíme se nabídnou sportovní potřeby z různých sportovních aktivit. A to včetně i chůze při které můžete provozovat tzv Nordic walking s trekingovými holemi.

 

Outdoor   Venkovní sporty   Vodní sporty   Míčové sporty   Raketové sporty   Terče šipky   Fitness  

 

 

I pod tímto článkem objevíte spoustu tipů na sportovní zboží, které můžete využít u různých sportovní využití.

 

Existuje spousta článků, videí, seminářů, webinářů o cvičení, sportu a sportovních aktivitách, které si můžete přečist a prohlédnout na internetu.

 

 

 Publikováno dne: 13.06.2020


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 3 4 |
Vybrali jsme k tématu: 87 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Cílem cvičení není hubnout, ale být fit jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 13.06.2020, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.