Místo hračkárny do galanterie. I tak lze zlepšit šikovnost dětí.V současné době je čím dál tím častější, že ač jsou děti velmi schopné v digitálním světě, jejich zručnost v reálném světě se pomalu ztrácí.

Šikovnost není totiž jen otázkou toho, zda v dospělosti budou schopny strefit se kladívkem do hřebíku na první pokus, ale také celkového vývoje jejich mozku. Nedostatek zručnosti může způsobit, že i ve škole mohou zápasit s takovými banálními věcmi jako je zapnutí knoflíku, zavázání tkaniček nebo rozkrájení velkých částí jídla na talíři. Později se to může projevit ve špatném psaném projevu, zhoršených čtecích schopnostech i porozumění textu. A to se může projevovat i v dalším životě dítěte. Místo hračkárny do galanterie. I tak lze zlepšit šikovnost dětí.


Podpora zručnosti a šikovnosti dětí si tedy zaslouží stejnou pozornost jako podporování jejich sportovních, sociálních či digitálních schopností a dovedností. 

 

 

Malé děti

 

Malé děti se svou vrozenou zvědavostí ani nijak moc motivovat nemusíte. Jejich touha napodobovat dospělé je veliká, a tak stačí jen trocha trpělivosti a klidu ze strany dospělého.

 

 

Přebírání se v luštěninách. Příjemný způsob, jak zabavit úplně malé děti, a přitom potrénovat jejich šikovnost. Děti se snaží čočku, fazole či hrách uchopit a přendat na jiné místo. Zde však potřeba dozoru dospělého – nos je úplně ideálním místem, kam si dítě může chtít dát hrášek.

 

 

Věšení prádla – tím se dá dítě zabavit na hodně dlouho. Kolíčky by však měly být větší a snadno otvíratelné. Dítě potrénuje nejen motoriku, ale získá povědomí o tom, že povlečení, trička ani ručníky se samy nevyperou ani nepověsí.

 

 

Zalévání květin, úklid ponožek, hra s kinetickým pískem či modelínou a úklid po něm – procvičit motoriku jde jak domácími pracemi, tak hrou. Sice po tvoření občas zůstává nepořádek, ale pokud si uděláme víc času a necháme dítě pomoci nám uklidit – zase zlepšíme jeho motorické dovednosti, ale i nenápadně vložíme do povědomí fakt, že po sobě se uklízí.

 

 

 

Větší děti

 

Větší děti už není tak jednoduché nadchnout a zabavit, ale přesto při troše trpělivosti se i zde nabízí spousta možností, které jsou úžasným propojením tréninku zručnosti, znalostí a dovedností, které děti mohou využít i v dospělém životě. 

 

 

Vyšívání – ač se to nezdá, i děti školového věku mohou vyšívat. Stačí k tomu plastová jehla, vyšívací příze a plastová vyšívací mřížka. Je děrovaná a děti jednoduše prostrčí jehlu. Vše můžete najít v naší galanterii. Díky tomu, že je mřížka plastová, velmi dobře drží tvar a je příjemná do ruky. Bez problémů se do ní vejde dětská jehla. Ta je pro lepší atraktivitu i hledání barevná, ale hlavně tupá. V galanterii najdete také dětská vyšívání pro už větší děti a pro šikovné nadšence i klasická. 

 

Šití – šitím děti nejen zdokonalují svoji zručnost, ale získávají další dovednosti do dospělého věku. V současné době je možné pořídit dětský šicí stroj, který opravdu šije – je potřeba jej však kupovat ve specializovaných obchodech a ne hračkářství. Tyto šicí stroje jsou menší, lehčí, pomalejší a většinou mají i ochranu prstů. Zbytek na šití jednoduše pořídíte v galanterii. Je pak skvělé sledovat, když dítě s naší pomocí ušije svoje první výtvory. Malé taštičky, prostírání nebo povlečení pro panenky i dospělé. To vše dítě dokáže s malou dopomocí dospělého zvládnout.

 

Modelaření – pro kluky pak může být zajímavé třeba modelaření, které má také hodně podob. Od dělání maket zbraní přes letadla až po stromky k vlakovému nádraží. Nebo třeba vytvoření si reálného světa Minecraftu. 

 

Vaření a pečení – i tak samozřejmá a v našem životě nepostradatelná věc jako vaření je ideální také pro trénink dětské zručnosti. Ale i plánování a paměti. A krom toho, umění vařit se nikdy v životě neztratí. Publikováno dne: 03.09.2020


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 |
Vybrali jsme k tématu: 28 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Místo hračkárny do galanterie. I tak lze zlepšit šikovnost dětí. jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 03.09.2020, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.