Jaký oběd můžete uvařit, když je fašank?Fašank, neboli masopust, je tradiční období předcházející postnímu období, kdy se slaví poslední dny před půstem. Bývá spojován s masovou konzumací jídel a sladkostí, jako jsou koblížky a mnoho dalších dobrot.

Dnes Vám přinášíme pár tipů k obědu :)Jaký oběd můžete uvařit, když je fašank?


Pokud chcete uvařit oběd k fašanku, můžete zvolit některou z tradičních jídel, která se obvykle podávají v této době. Několik tipů může zahrnovat:

 

Guláš: Guláš z hovězího nebo vepřového masa s kořením a zeleninou je klasické masové jídlo, které se často podává na fašank.

 

Fazole: Fazole jsou další oblíbenou složkou fašankových jídel. Můžete připravit fazolovou polévku, chilli nebo třeba fazole s uzeným masem.

 

Smažené kroketky: Smažené kroketky jsou dalším tradičním jídlem, které se často podává na fašank. Můžete je připravit například z brambor nebo z kynutého těsta.

 

Řízek: Řízek z vepřového nebo kuřecího masa s bramborovou kaší a okurkou je další klasickou variantou fašankového jídla.

 

Masové rolády: Pokud máte chuť na něco trochu složitějšího, můžete si připravit masové rolády plněné uzeným masem nebo zeleninou.

 

 

Samozřejmě můžete zvolit i jiné jídlo podle vašich představ a chuti. Hlavní je, abyste si dnešní oběd užili a prožili ho v duchu této tradiční slavnosti.

 Publikováno dne: 18.02.2023


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 3 4 5 |
Vybrali jsme k tématu: 118 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Jaký oběd můžete uvařit, když je fašank? jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 18.02.2023, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.