Dekorování textilu jednodušeVynikat originálním šatníkem můžete, i přestože nejste moc zdatní třeba na šití nebo pletení. Stačí, když si zakoupené oblečení dozdobíte podle své fantazie. Nejvhodnější k tomuto účelu jsou takzvané textilní polotovary k dozdobení nebo také reklamní/čistý textil. Při dekorování textilu lze vybírat z mnoha možností. V tomto článku vám ukážeme základní zdobící techniky a představíme některé zajímavé galanterní ozdobné prvky.Dekorování textilu jednoduše


 

Batikování

 

Batika je jedna z ověřených kreativních technik s dlouhou exotickou historií. Existuje hned několik batikovacích technik – vázaná batika, batika za studena, batika pomocí Sava, vosková batika a sypaná batika. Batikované dílo je vždy naprostý originál.

 

 

Barvy na textil

 

Textil se barví i dalšími způsoby: speciálními fixy, foukacími fixy, voskovkami, spreji nebo tekutými perlami. Tekuté barvy na textil se často používají v kombinaci se šablonami nebo razítky.

 

 

 

Galanterní ozdobné prvky

 

Další možností, jak oděv nebo módní doplněk oživit, je vyměnit například obyčejné tkaničky v mikinách nebo v obuvi za jejich originální a líbivější varianty (např. reflexní nebo spirálové tkaničky atd.). To samé lze udělat s nudnými knoflíky (nebo i patenty) a nahradit je těmi, které oděv správně a vhodně doplní. Oblečení lze ozvláštnit i nejrůznějšími řetízky, kamínky, flitry, mašličkami nebo bambulkami či střapci. Pokud chcete mít pokaždé originální vršek a zároveň vždy trochu jiný, připněte si na něj brož. Brože zažívají svůj comeback a staly se oblíbeným módním prvkem i u mladší generace.

 

 

 

Nažehlovačky, nášivky a záplaty

 

Stálicí v galanterním sortimentu jsou nejrůznější nášivky. Prodávají se i v opravdu zajímavých motivech, a to například i v kamínkových nebo flitrových verzích. Další možností jsou různé nažehlovačky nebo nažehlovací fólie, ze kterých si sami vystřihujete požadované kreace. Nažehlovat můžete i speciální samostatné k tomu určené flitry a kamínky. Zajímavým prvkem mohou být také semišové záplaty (hlavně na loktech rukávů).

 

 

ZDOBENÍ TEXTILU A LÁTEKPublikováno dne: 28.12.2021


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 3 4 |
Vybrali jsme k tématu: 87 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Dekorování textilu jednoduše jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 28.12.2021, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.