Podle čeho vybírat povlečení?Průměrný člověk stráví spánkem i jednu třetinu svého života. Proto bychom měli dávat pozor na to, v jakých podmínkách bude náš spánek probíhat. Záleží nejen na matraci a posteli, nýbrž i na výběru samotného povlečení, které si do své ložnice pořídíme. Ale jak si vybrat to správné povlečení přesně pro nás?Podle čeho vybírat povlečení?


 

 

POVLEČENÍ

 

 

Výhodou dnešní doby je dostupnost. A to nejen co se týče velké škály materiálů, vzorů, barev, ale i co se týče samotné velikosti ložního prádla. Při výběru vhodného povlečení bychom měli myslet na několik věcí, na něž bychom neměli zapomínat.

 

 

Co je moderní povlečení

 

Hned poté, co budeme mít vybraný materiál, musíme vědět, jaké se nám líbí vzory či barvy. Nejideálnější je, pokud povlečení nějakým způsobem ladí se zbytkem interiéru. Trendy barvy tohoto roku jsou červená, tyrkysová a citronová – proto se nemusíte bát ani výrazných barev. Zvolit však můžete i jemné pastelové tóny. Velmi oblíbené jsou i geometrické tvary, ale třeba i květinové motivy – ať už jde o velké výrazné květy nebo malé kytičky, které si můžeme pamatovat od našich babiček.

 

 

A co velikost povlečení?

Na velikosti ložního prádla záleží také hodně. Pořídit si můžete jednu větší přikrývku pro dva, avšak bude hrozit, že se nevyspíte, když vám ji partner náhodou celou odtáhne k sobě. Nejčastější rozměry přikrývek jsou 140 x 200 centimetrů, ale k dostání je i povlečení na velikosti 200 x 200 centimetrů či 240 x 200 centimetrů, což je velikost pro dvojpřikrývku.

Povlečení dle rozměru

 

 

 

Matriál ložního prádla

Snad nejzásadnějším kritériem při výběru povlečení je jeho materiál. V dnešní době se nemusíme omezovat jen na bavlnu, která byla používána nejčastěji v dřívější době. To však neznamená, že není stále velmi oblíbená. Kromě bavlny je oblíbený i flanel, satén, krep, ale i polybavlna. Každý z těchto materiálů má naprosto odlišné vlastnosti.

Povlečení dle materiáluPublikováno dne: 09.11.2018


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 |
Vybrali jsme k tématu: 13 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Podle čeho vybírat povlečení? jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 09.11.2018, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.