Krepové povlečení v ložnici – perfektní tip na létoPovlečení z krepu je stále více v módě. Oslní vás svým boho vzhledem i nenáročnou údržbou. Jakmile ho jednou objevíte, jen stěží zůstanete jen u jedné sady. Šetří čas a poskytuje skutečné pohodlí. Krepové povlečení je velmi vyhledávané a oblíbené nejen do manželských postelí, ale taky do dětských pokojíků. I krepové povlečení má mnoho krásných vzorů, z kterých sei jistě vyberete krásný vzor. Většina krepových povlečení z naší nabídky je vyráběna v České republice.Krepové povlečení v ložnici – perfektní tip na léto


Jak vlastně vzniká krep?

 

Nebojte se, půvabné vlnky se po prvním vyprání rozhodně neztratí. Stojí za nimi totiž hydroxid sodný. Ten se při výrobě krepu nanáší v pravidelných pruzích na bavlněnou tkaninu. Kam dopadne, tam se bavlněné vlákno zvrásní. Ovšem zbytek povlečení zůstane hladký. Mluvíme tedy jen o vzhledu materiálu, nikoli i druhu látky. A poznáte ho na první pohled.

 

A odolnost? Celá procedura nemá na kvalitu tkaniny vliv, ba právě naopak. Krepové povlečení se protrhne jen velmi výjimečně. Záleží samozřejmě i na kvalitě použitého materiálu.

 

 

 

100 % bavlna, vhodná hlavně na léto

 

Opravdu ho tvoří jen čistá bavlna. Díky tomu ho ocení všichni uživatelé ložnice – od milovníků pohodlí až po astmatiky a alergiky. Je prodyšný, takže skvěle odvádí pot od vašeho těla. Pod povlečením z krepu se nikdy neprobudíte propocení a v mokru.

 

A přitom ho lze prát na poměrně vysokou teplotu a nevadí mu tedy ani častý pobyt v pračce. V létě chladí, v zimě zase dobře izoluje. Do opravdu studených ložnic se však nehodí, tam využijete spíše flanel nebo mikroplyš.

 

 

Není krep jako krep

 

Původní krep je opravdu jen z čistě přírodních materiálů, na trhu dnes ovšem najdeme i „ošizené“ textilie s příměsí polyesteru. Na dotek jsou drsnější, a navíc přišly o většinu své ceněné prodyšnosti. Upoutají vás pouze jediným faktorem – nižší cenou. 

 

Pokud si však chcete vychutnat všechny výhody krepu naplno a usínat v dokonale měkkém a hřejivém objetí jeho vlnek, investujte raději do krepu ze 100 % bavlny. Rozhodně se to vyplatí. A to i co se týče vzhledu. Kvalitní bavlna lépe snáší potisk reaktivními barvami. Nerozpíjejí se ani neopírají, dodržíte-li doporučené pokyny pro údržbu. A potěší vás opravdu nápaditými vzory, které přirozené vlnkování krepu přirozeně podpoří. 

 

 

 

Jak na údržbu krepového povlečení

 

Nemusí se žehlit, a přesto vypadá skvěle. To je výhoda, kterou ocení každá pořádkumilovná hospodyňka. A můžete ho prát i na 60°C, tedy sáhnete-li po kvalitě. Výrobky, umožňující maximálně 40°C prací cyklus, mezi onen TOP jistě patřit nebudou. Při vyšších teplotách se pravděpodobně dočkáte jejich sražení, ztráty barev apod.

 

Ovšem i ke krepu se musíte chovat s jistou obezřetností. Povlečení proto vždy perte naruby s pečlivě zapnutými knoflíky či zipy. Vyhnete se tak jeho poškození, aniž byste se museli omezovat třeba při ždímání. Ani nejvyšší otáčky mu neublíží. Volně pak uschne za pár hodin.

 

A ještě jedna dobrá rada: vyhněte se aviváži. Ta se časem nabaluje na vlákna a připravuje je o jejich prodyšnost.Publikováno dne: 09.08.2020


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 |
Vybrali jsme k tématu: 39 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Krepové povlečení v ložnici – perfektní tip na léto jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 09.08.2020, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.