Flanel, zachumlejte se v chladných večerech do teplého povlečeníNení známějšího materiálu na povlečení vhodné na zimu, než jakým je flanel. V chladných zimních večerech není nic příjemnějšího, než se zachumlat do teplých peřin s hrnkem teplého nápoje v jedné ruce a knížkou (či mobilem) v ruce druhé. Tak jako tak, ať relaxujete jakkoliv, flanel vám můžeme jen doporučit.Flanel, zachumlejte se v chladných večerech do teplého povlečení


 

 

Přírodní flanel je kvalitnější

 

Flanel je velmi hustě tkaná látka, která bývá v klasické plátnové nebo keprové vazbě. Tato látka bývá upravena jednostranně nebo oboustranně tzv. počesáním, díky kterému flanel získává vlastnosti, kterými je typický. Díky česání je látka měkčí, ale zároveň silnější než běžně tkané látky. Flanel je vyráběn z vlny nebo bavlněné příze, přičemž jsou tyto dva materiály opravdu kvalitní. Na trhu lze koupit i syntetický flanel, ten se však tomu přírodnímu nevyrovná.

 

 

Flanel jako pyžamo či košile

Flanel je oblíbený hlavně v zimě, kdy potřebujeme zahřát. Flanelové povlečení je měkké, hřejivé, příjemné na dotek a zároveň lehké. Jde o materiál lehce náročnější na údržbu. Kromě povlečení se z něj šijí i košile, pyžama nebo kalhoty.

 

 

Péče o flanelové povlečení

 

Flanel je látkou vhodnou pro výrobu povlečení díky své vysoké hřejivosti, kdy je flanel v zimě jistě příjemnější než satén. Druhou dobrou vlastností je savost této látky. Flanelové povlečení by se mělo prát na jemné praní při otáčkách maximálně 800 otáček za minutu, abyste se vyhnuli nepříjemnému polámání vláken v povlečení. Při praní používejte šetrné prací prostředky, prádlo při praní obracejte rubem nahoru. Čím vás jistě potěšíme - flanel není třeba žehlit a když už, tak vydrží vyrovnaný opravdu dlouhý čas. Díky svým vlastnostem a dobré savosti flanel velmi rychle schne.

 

 Publikováno dne: 09.11.2018


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 |
Vybrali jsme k tématu: 19 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Flanel, zachumlejte se v chladných večerech do teplého povlečení jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 09.11.2018, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.