Co se starým povlečením?Staré povlečení a další textilní věci se nám hromadí ve skříních a když už je nemáme kam dát, přijde na řadu otázka. Kam s nimi? 

 

Kreativně zpracovat jako alternativa k vyhození. 

Ne vždy je povlečení tak špatné, že je potřeba jej vyhodit. Někdy se nám prostě nelíbí nebo už je vybledlé. Ale zase ne tak moc, že je úplně na vyhození. Prostě jen už se nehodí na postel. Možností dalšího využití je několik. A pokud umíte šít, tak ještě víc. Co se starým povlečením?


Savé hadříky

Staré povlečení je úplně ideální na savé hadříky, které můžete používat v rámci úklidů nebo tvořivých činností, kde si potřebujete otírat ruce nebo pracovní nástroje. Třeba maminky dětí, které velmi rády kreslí vodovými či temperovými barvami, to hodně ocení. Není k tomu potřeba nic jiného než povlečení nastřihat na menší části a hotovo. 

 

 

 

Dekorace do bytu

Staré povlečení může být znova užito jako dekorace do bytu. Pokud nemáte vlastní představu, co byste chtěli vytvořit, je dobré navštívit stránky pinterest.com. Tam najdete inspiraci. Pak stačí navštívit galanterii, nakoupit potřebný materiál a začít tvořit. Momentálně jsou velmi oblíbené například textilní věnce nebo koberec z provazů. Obojí vytvoříte nastřiháním povlečení na pruhy. Návodů je na internetu velké množství. 

 

 

 

Unikátní ramínka 

I ramínko jde ozvláštnit. Hlavně to plastové, které klouže. Vy z něj uděláte zajímavý kousek a ještě vyřešíte problém klouzavosti. Stačí staré povlečení nastřihat na proužky a ty obtočit kolem ramínka. Pak už jen zajistit, aby nepadaly, a hotovo. 

 

 

 

Hračky

Pokud umíte šít, máte vyhráno. Na internetu zase najdete spoustu střihů na jednoduchá zvířátka, usínáčky, žrouty pyžámek. V galanterii nakoupíte nitě, bezpečnostní knoflíky, zipy a můžete se pustit do práce. Děti budou určitě nadšené. 

 

 

 

 

Vybavení pro panenky či týpí

To, že povlečení dosloužilo vám, neznamená, že nemůže posloužit někomu jinému. Hezké kousky jdou určitě zpracovat do originální peřinky nebo povlečení pro panenku vaší dcery, syna či příbuzného dítěte. V případě akčnějšího dítěte, co nemá rádo panenky, lze ze starého povlečení při trošce šikovnosti vyrobit třeba indiánské týpí


 

Chcete-li si nyní koupit nové povlečení, tak určitě vybírejte v eshopu Mikaton.Publikováno dne: 09.09.2020


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 3 4 5 |
Vybrali jsme k tématu: 101 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Co se starým povlečením? jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 09.09.2020, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.