Pozor na oxidační stres: může vést k předčasnému stárnutíStres je v současnosti nedílnou součástí našeho všedního dne. Pozor však na oxidační stres, který může vést k vašemu předčasnému stárnutí. Víte, jak se mu vyhnout? 

Stres vs. oxidační stres

Stres je zcela přirozený a setkáváme se s ním každý den hned několikrát. Na naši psychiku na nás útočí snad ze všech stran a mohou za to nejen povinnosti, ale také negativní okolnosti. Kromě klasického stresu, kterého máme až nad hlavu, je tady ještě oxidační stres, vycházející zevnitř lidského těla. Ten má přímý vliv na naše stárnutí. Teda stárnutí naší pleti. Při jeho působení je pleť zašedlá, můžou se objevit stopy akné a další vady na kráse. Pozor na oxidační stres: může vést k předčasnému stárnutí


 

Proč je psychická nerovnováha tak viditelná?

 

Je vaše nálada jako na horské dráze? Často se cítíte unaveni a bez energie? Psychická nerovnováha se podepíše postupem času na každém z nás. Na někom více, na někom méně viditelně. Proto je zvláště v dnešní hektické době důležité, najít vlastní harmonii, kde bude vaše tělo i mysl v souladu. Zní to naprosto šíleně nebo zcela nelogicky? 

 

Všimněte si, kolikrát za den se zamračíte, trápíte se kvůli malichernostem a kolikrát se rozčílíte. Většinou jde o věci, se kterými jen těžko něco uděláte. Tyto situace se snažte pokud možno neprožívat, netvořte si žádné domněnky a naučte se být šťastní za každé příjemně strávené chvíle. 

 

 

Co způsobuje a jak vzniká oxidační stres 

 

Veškerý oxidační stres je způsobený volnými radikály. Ve zkratce jde o ROS, tedy reaktivní kyslíkové druhy, které jsou vysoce reaktivními molekulami kyslíku, vedlejšího produktu probíhajícího biochemickou reakcí v lidském organismu. V kostce jde o rozdělení spárovaných molekul kyslíku na dva jednotlivé atomy s nepárovými elektrony. Právě tyto nepárové elektrony pak hledají další elektron, s nímž by vytvořily stabilní pár. Proto jsou označovány jako reaktivní. Právě při tomto procesu způsobují poškození buněčných membrán, proteinů a DNA. A podobný proces probíhá v naší pleti, trvá však několik desítek let.

 

 

Jaké následky má oxidační stres 

 

Bohužel volné radikály poškozují velké množství buněk, které například zajišťují tvorbu látek, jako je kolagen, elastin, kyselina hyaluronová a další látky, nezbytné pro pevnou strukturu kůže. Samozřejmě během let dochází ke zpomalení produkce těchto látek a oxidační stres navíc tento proces urychluje. 

 

 

Čeho se vyvarovat?

Spouštěčů, urychlující tvorbu volných radikálů, je nespočet. Pozor si dejte zvláště na slunce. Nevhodné je také nadměrné vystavení pleti modrému světlu, vycházející z počítačů, telefonů apod. Špatný je pobyt ve znečištěném ovzduší. Pleť se snažte pravidelně čistit peelingem, odličujte ji nejen na tvářích, ale také na krku a dekoltu ráno a večer. Pleť ošetřujte i během deštivých dní dostatečně vysokou UV ochranou a dopřejte pleti kosmetiku s antioxidanty. Ideální volbou jsou produkty s vysokým obsahem vitaminu C, jílu, aktivního uhlí, výtažky z čaje, atd. 

 

 

Doporučujeme se vyspat v kvalitním povlečení a Přikrývky a polštáře  Publikováno dne: 15.08.2020


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 |
Vybrali jsme k tématu: 31 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Pozor na oxidační stres: může vést k předčasnému stárnutí jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 15.08.2020, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.