Mikuláš tak trochu jinakMikulášská tradice má v Čechách dlouhé trvání. Každé dítě pozná Mikuláše s bílým fousem a zlatou holí, strašidelného čerta a krásného anděla. Mikuláš obdarovává, čert vyhrožuje a anděl je hodný. 

V současné situaci bude slavení Mikuláše spíše soukromou záležitostí, to by však nemělo ubrat na kouzlu pro děti. Možná spíše naopak. I my dospělí můžeme tomuto dni dát magický nádech.  

 Mikuláš tak trochu jinak


 

Mobil pomůže nahradit Mikuláše. 

Malé děti tuto verzi možná ocení více než setkání se skutečným Mikulášem, čertem a andělem. Některé děti toto každoroční setkání milují, jiné však na toto setkání vzpomínají spíše negativně – veliké podivné postavy mohou na spoustu hlavně malých dětí působit spíše strašidelně než zábavně. 

 

 

  • jediné co potřebujeme je mobil a nahrávku strašidelného čertovského blekotání s jemným zvoněním zvonečku – mikulášská berle má totiž zvonec, který při chůzi zvoní. Pro citlivé děti můžeme nechat jen ten zvoneček. Zvuky si můžeme s trochou trpělivosti a šikovnosti vytvořit sami 
  • Pak už stačí nastavit nahrávku jako zvonění a mobil schovat v pokoji, kde je umístěná punčocha, kam má Mikuláš dát nějaký ten dárek. Po nenápadném umístění dárku už stačí jen zavolat na schovaný mobil a kouzlo je hotovo

 

 

 

Vytvoření vlastní punčochy pro mikulášský dárek

Větší děti už na Mikuláše nevěří, na mobil už je zřejmě nenachytáme. To však neznamená, že to zkusit nemůžeme, aspoň si na chvilku zahrají na detektivy a možná bude i legrace. Kromě toho si mohou vytvořit vlastní verzi dárkové punčochy. Pokud vy i dítě máte tvořivého ducha, můžete navštívit galanterii a vytvořit si úplně novou a originální mikulášskou punčochu nebo třeba pytlík nebo krabici. Záleží jen na vás. U nás v obchodě Mikaton můžete v sekci Potřeby pro aranžování najít mnoho možností, jak dekorovat svoji mikulášskou punčochu – ať už polepením spoustou dekoračních předmětů nebo ovázáním organzou. Další dekorace, například fixy na textil, najdete v sekci Tvoření s dětmi. A ten, koho dekorování nebaví, může projít sekci Vánoční DÁRKY – tam najde nejen hotové mikulášské punčochy, ale i další zajímavé potřeby pro oslavení Mikuláše. 

 

Buďte mikulášská rodina 

A pokud máte rádi jakoukoliv možnost ozvláštnit si zaběhnutý den a dělat věci jinak, tak proč se rovnou do mikulášských kostýmů nepřevléci jako rodina. Děti určitě ocení otce v kostýmu Mikuláše. Větší syn si rád zahraje na čerta pro malého brášku, malá dcera bude nadšena z toho, že se převleče do kostýmu anděla. V sekci Dětské karnevalové kostýmy  a v sekci Vánoční doplňky najdete například dospělácký kostým Mikuláše, kostým čerta, anděla, ale i andělská křídla, strašidelnou čertovskou masku, mikulášský zvoneček, rohy a další důležité mikulášské rekvizity. 

 Publikováno dne: 05.12.2020


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení Mikaton

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné produkty.    Strana: | 1 |
    Vybrali jsme k tématu: 0 produktů.
    V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Mikuláš tak trochu jinak jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 05.12.2020, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.