Hry pro děti - tipy na bezva zábavuHry pro děti nemusí znamenat pouze hry na počítači, ale taky si můžete hry pro děti udělat ve formě zábavy. Začněte si s dětmi hrát hlavně kvůli zážitkům, které s nimi můžete prožít. Hračky nenahradí Vás, ale jsou prostředkem zábavy. Umíte si s dětmi hrát? Zkuste to s dětmi pozvolna, poznávejte je, zjistěte, co mají rádi. Dětem určitě nechybí pouze hračky, ale taky čas strávený s rodiči. Pro děti je důležitá máma i táta. Oba rodiče by se do her s dětmi měli zapojovat, proto existují jednoduché formy rodinných společenských her, do kterých se můžou zapojit všichni. Společenské hry jsou dobrou formou, jak poznáte své děti, jestli umí prohrávat, jak přemýšlí při hře. Hraní s dětmi je důležité i psychologicky.Hry pro děti - tipy na bezva zábavu


Kolik času trávíte s dětmi? Pouze hlídáte nebo si opravdu s nimi hrajete. Dnes existuje spoustu rušivých elementů, kdy rodiče na své děti nemají skoro žádný čas, jelikož dávají přednost práci, sociálním sítím, hraní her, chatování s přáteli. Spoustu času i rodičům zaberou mobilní telefony. Spousta rodičů dnes je ráda, že má chvilku klidu, proto dětem dopřejí moderní technologie, které je dokáží zabavit a rodiče díky tomu mají klid.

Dětem ale nechybí hračky pro děti, chybí jim čas. Čas společně strávený s tátínkem a maminkou, hlavně dobře strávený, který si budou pamatovat.

 

Už malé děti si vyžadují Vaši pozornost a vy občas potřebujete vypnout a tak nakupujete spoustu hraček pro nejmenší, aby jste zabavali jejich pozornost a měli chvilku pro sebe, ale vy potřebujete jim dát hlavně svůj čas a hračku s kterou se budete hrát všichni, proto při nákupu na to nezapomínejte .

 

 

Naše tipy na hraní si s dětmi:

 

  • Pamatujte si, že děti nelze ke hře nutit. Chuť si hrát vzniká přirozeně. Když Vaše hra nebo zábava vaše dítě nezaujme, upusťte od ní a pokuste se najít jiné, zajímavější podněty.
  • Všechny dětí rády objevují nové věci. Nabídněte jim hry s překvapením. Všechny děti rády hrají hru, při které je na konci čeká nějaké překvapení.
  • Dítě v předškolním věku potřebuje uznání a ocenění.  Odměňujte je za konkrétní úspěchy a kárejte jen výjimečně.
  • Hra má rozvíjet motorické dovednosti, představivost a tvořivost. Proto doporučujeme různé deskové hry, hraní si s panenkami, autíčky, nebo traktory. Taky to můžou být dětské kostýmy, které rozvíjí u dětí fantazii - hrajte si s nimi na víly, hrdiny, či princezny.
  • Při výběru deskové hry klaďte důraz na možnosti her, styl hry, pravidla hry, aby byly pochopitelné i pro děti, pro které je hra určena.
  • Děti rády vyhrávají, ale každá hra má svá pravidla - ani ti nejmenší nemohou vyhrávat za všech okolností. I malý hráč by tedy měl postupně pochopit, že výhra není samozřejmostí, a měl by se naučit přijímat prohry. Nezapomeňte však na potřebnou útěchu a povzbuzení.
  • Berte děti i mezi ostatní děti do kolektivu, aby se naučily dělit o hračky a taky uměly reagovat

 

 

 

Pokud chcete předávat dětem i své zkušenosti, tak se Vám může hodit i hračky jako nářadí, s kterými se pomalu budou učit zacházet a Vás napodobovat.

 

Neříkejte dětem tohle:

"Nechápu proč si nehraješ, vždyť máš tolik hraček"  - to znamená již, že se děti nudí, nebo že si chce hrát s Vámi. Zareagujte správně a udělejte si chvíli pro Vaše dítě.

 

 

Motorická hra - dovolte dětem poznávat svůj pohyb, poznávat svět a tím si okořenit strávený čas.

 

Sociální hra - hry na profese, hry na někoho - rozvíjení fantazie.

 

V eshopu Mikaton nakupujte hračky chytře a levně pro Vaše děti. Spoustu zajimavých hraček najdete mezi kreativními a náučnými hračkami. Hrajte si a bavte se společně.  Držíme Vám palce, aby se čas strávený s dětmi podařil a užili jste si ho všichni.

 

 Publikováno dne: 01.05.2019


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 |
Vybrali jsme k tématu: 29 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Hry pro děti - tipy na bezva zábavu jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 01.05.2019, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.