✅ Zahrajte si pexeso online s odměnou -> Začít hrát

Chcete zlepšit vývoj svého dítěte? Zkuste švihadlo.Děti milují skákání. Trampolíny ovládly dětská centra, zahrady i na různé akce. Problémem však zůstává, že čím dál tím více lékařů poukazuje na jejich nevhodnost – ať už z hlediska vysokého výskytu úrazů, tak z hlediska jejich nevhodného působení na dětské svaly. A čím je nahradit, když dětská touha po skákání je veliká? Třeba švihadlem.Chcete zlepšit vývoj svého dítěte? Zkuste švihadlo.


 

Ač se to nezdá, švihadlo totiž není jen nástroj, jenž má za úkol zlepšit naši fyzickou kondici. Švihadlo může velmi dobře pomoci i ke zlepšení motorických dovedností nejen dospělých, ale hlavně dětí. 

 

Pokud totiž chceme, aby dítě dobře vyslovovalo a psalo, základem je podpora hrubé a jemné motoriky – tedy to, aby se správně pohybovalo a mělo určitou manuální zručnost. Ač se to nezdá, to, jak ovládáme svoje tělo, ovlivňuje, jak mluvíme. A nejen to. Pokud dítě neumí správě koordinovat své pohyby, těžko se z něj stane příznivec jakéhokoliv sportu. Proto jsou pro velmi malé děti tak důležité jednoduché aktivity jako je například sbírání a vkládání předmětů do otvorů, navlékání korálků, házení míčem či lezení po čtyřech. Umožňuje jim to získat správné vzorce úchopů, odhadu dálky a správných vzorců chůze. Pro větší děti, které už začínají chodit do školy, může být jednou z aktivit podporující správný vývoj právě švihadlo. 

 

 

Skákání přes švihadlo podporuje spolupráci pravé a levé hemisféry. Dvou částí mozku, které jsou zodpovědné za myšlení. Čím je spolupráce lepší, tím je pro děti jednodušší proces učení i dlouhodobá koncentrace.

Správné skákání podporuje také koordinaci rukou a nohou. To nejen pomáhá ke zlepšení koordinace potřebné v různých sportech, ale hlavně ke správnému držení těla.

 

 

 

Tipy pro používání švihadla

- neskákejte na tvrdém a nerovném povrchu 

- dbejte na správnou délku švihadla 

- přes švihadlo mohou skákat i dospělí, zlepšíte si tím svoji kondici

- pro menší děti je vhodné začít se skákáním přes obruč. Pohyb je podobný, ale nevyžaduje tolik koordinace

 

 

 

Přes švihadlo se nemusí skákat jen klasicky 

- je možné být také v podřepu, švihadlem točit kolem sebe a ostatní přes něj mohou skákat

- dva lidé uchopí švihadlo, každý za jeden konec, a točí jím v jednom směru. Ostatní pod ním pobíhají či jej přeskakují. V tomto případě je mnohem lepší delší švihadlo či lano

- pro malé děti se může švihadlo položit na zem a oni na něm mohou chodit nebo naopak na něj nesmí šlápnout a musí jej přeskočit  Publikováno dne: 19.08.2020


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 |
Vybrali jsme k tématu: 10 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Chcete zlepšit vývoj svého dítěte? Zkuste švihadlo. jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 19.08.2020, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.