Symboly na praní na povlečení i prádle jsou důležitéMnozí z Vás nakupujete na Vánoce různý textil, ať již se jedná o povlečení, prostěradla, spodní prádlo nebo oblečení, ale jen málokdo si při prvním styku s tímto prádle přečte taky symboly, které se na textilu obvykle objevují a pak v hromadě prádla při prvním použití a před praním prádla si zapomene tyto symboly přečíst a tím pádem se jimi neřídí. Pokud je na štítku symbol teploty 30, tak by se tento symbol měl dodržovat jinak třeba může dojít ke žmolkování a již pak textil nebude vypadat jako při prvním styku s tímto prádlem. Symboly na praní jsou tam na to, aby se dodržovali a prádlo či textil vydržel dlouho.Symboly na praní na povlečení i prádle jsou důležité


Máme proto i v eshopu speciální stránku, kde tyto symboly máme vysvětleny, pokud byste některému symbolu nerozuměli klidně se na nás obraťte a my za Vás zjistíme, co který symbol znamená.

 

Odkaz na text zde: SYMBOLY NA PRÁDLE

 

Se symboly na prádle se setkáte na všech textilech, které jsou označeny a oštítkovány.

 

Symboly na praní chrání spodní prádlo, oblečení i povlečení před zničením. A jsou tam taky proto, aby prádlo a textil si udržel své vlastnosti, co nejdéle.

 

 

S jakými symboly na praní se setkáte nejčastěji?

  • Vanička = Možnost a způsob praní. Často je znázorněna s maximální možnou teplotou vody; případně s rukou, která symbolizuje nutnost prát v ruce.
  • Žehlička = Lze věc žehlit? Počet teček v žehličce určuje maximální teplotu spodní plochy žehličky (1 tečka – max. 110°C, 2 tečky – max. 150°C, 3 tečky – max. 200°C).
  • Trojúhelník = Je možné věc bělit prostředky uvolňujícími chlor při použití studeného a zředěného roztoku?
  • Kruh = Možnost chemického čištění textilních výrobků
  • Čtverec s kruhem uvnitř - Pokud není přeškrtnutý = lze sušit v sušičce.

 

 Publikováno dne: 25.11.2019


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 |
Vybrali jsme k tématu: 38 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Symboly na praní na povlečení i prádle jsou důležité jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 25.11.2019, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.