✅ Zahrajte si pexeso online s odměnou -> Začít hrát

Přejeme všem krásnou adventní neděliPřejeme všem krásnou pohodovou adventní neděli. Dnes třetí adventní neděle vyšla na 15. prosince 2019 a říká se jí stříbrná neděle. Na věnci se rosvicují tři vánoční svíčky. A jelikož se jedná o třetí adventní neděli, tak už za týden a dva dny tu máme Štědrý den. Velký den, na který se rodiče připravují celý prosinec, aby vše dopadlo v naprostém pořádku a všichni si svátky vánoční užili v kruhu rodinném bez nějakého shonu. I dnes garantujeme doručení do Vánoc, abyste měli úžasné Vánoce.Přejeme všem krásnou adventní neděli


Věříme, že přípravy na Vánoce prožíváte stejně jako i my v eshopu Mikaton, abych si ty dny vánoční pak užili v klidu s rodinou. Proto Vám i dnes garantujeme odeslání vánoční objednávek do Vánoc.

 

Dnes je stříbrná neděle.

Výraz slov podle nerostů adventních nedělí jako železná, bronzová, stříbrná a zlatá má původ v obchodním ruchu před Vánoci a s církevním rokem nebo tradicí nemá žádnou souvislost.

 

 

S adventem jsou spojené i různé tradice a to jak lidové, tak i moderní. Mezi ty nejčastější patří:

 

výroba adventního věnce

zapalování adventního věnce - každou neděli jedna svíčka navíc

adventní výzdoba

pečení perníčků a vánočního cukroví

návštěva vánočních trhů

výzdoba obydlí jmelím

nakupování dárků

 

 

Na třetí adventní neděli zapalujeme růžovou svíci, tzv. pastýřskou, která vyjadřuje radost z toho, že postní období je téměř u konce a adventní období získává slavnostnější ráz.

 

 

V eshopu Mikaton si můžete stále nakoupit VÁNOČNÍ DÁRKY s doručení do Vánoc.

 

Užíjte si neděli v klidu a buďte s lidmi, s kterými Vám je dobře.Publikováno dne: 15.12.2019


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 |
Vybrali jsme k tématu: 31 produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Přejeme všem krásnou adventní neděli jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 15.12.2019, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.