🎁 Vánoční tipy na dárky 🚚 Vánoční dekorace

Kdy jsou Velikonoce 2019 ?Velikonoce v letošní roce 2019 vychází na 21. dubna. Velikonoční pondělí na 22. dubna a Velký pátek vychází na 19. dubna 2019. Užíjte si Velikonce a jaro. Vytvořte si jarní dekorace a zútulněte si svůj domov. Pro někoho jsou velikonoce velkým svátkem, pro jiné Velikonoce znamenají prodloužený víkend.Kdy jsou Velikonoce 2019 ?


 

Co znamenají jednotlivé dny o Velikonocích?

 

Škaredá středa - Někdy se také používá název Sazivá, neboť na tento den se vymetaly komíny. Den kdy Jidáš žaloval na Ježíše.

 

Zelený čtvrtek - je památka poslední večeře Ježíše Den odpuštění

 

Velký pátek - je den umučení Ježíše a Den ukřižování Ježíše Krista, dodržuje se přísný půst, na tento den se také nepracovalo na polích.

 

Bílá sobota - je dnem jeho pohřbení, v noci na neděli pak vstal Ježíš z mrtvých, Den pečení mazanců a různých velikonočních dobrot a beránků – jednoho ze symbolů Velikonočních svátků.

 

Boží hod velikonoční (Velikonoční neděle) - je dnem vzkříšení, končí svatý týden, Boží hod Velikonoční, Slavnost zmrtvýchvstání Páně – v neděli by se měla setkávat jen ta nejbližší rodina.

 

Velikonoční červené pondělí -  je tradiční pomlázka (nenáboženská tradice)  / Říká se to takhle: v tento den již od časných ranních hodin vyrážejí všichni muži s upletenými pomlázkami, aby z děvčat vyhnali nemoci a lenost – „Aby nožky běhaly, ručičky pracovaly a hlava nebolela“.

 

 

 

Velký pátek a pondělí jsou státním svátkem - pro pracující a děti to znamená, že mají  prodloužený volný víkend 4 dny. Ve čtvrtek se jde do práce a školy a pátek, sobota, neděle, pondělí jste doma. Až v úterý se jde opět do práce a do školy.

 

 

Velikonoce jsou proměnlivým svátkem a každý rok se slaví v jiný den.

 

 

DATUM VELIKONOC:

 

Velikonoce 2019 - 21. duba

Velikonoční pondělí 2019 - 22. duba

Velikonce 2020 - 12. dubna

Velikonoční pondělí 2020 - 13. dubna

 

 

 Publikováno dne: 22.03.2019


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Přihlášení MikatonStrana: | 1 2 |
Vybrali jsme k tématu: produktů.
V magazínu Mikaton publikujeme články, v kterých se můžete dozvědět spoustu zajimavých informací. Magazín Mikaton vydáváme už od počátku eshopu. Tento článek Kdy jsou Velikonoce 2019 ? jsme napsali ke zboží, které je vypsáno pod článkem. Mikaton je hlavně eshopem v němž nakoupíte výhodně zboží za nízké ceny pro sebe i pro Vaše blízké. Článek v magazínu byl publikován 22.03.2019, je tedy možné, že výpis produktů už může být nekompletní dnes. Proto pro kompletní výpis zboží si proklikněte do doporučovaných kategorií, kde získáte kompletní přehled.